Reklama

Lifestyle

Artyści dla Miśki – akcja charytatywna w Przeworsku z obrazami i rękodziełem

Redakcja
Dodano: 12.03.2018
37918_insgw
Share
Udostępnij
Wspaniałe obrazy podarowane przez uznanych podkarpackich artystów i piękne rękodzieło, którym ozdobić można „wielkanocny” dom, będzie można nabyć w niedzielę 18 marca podczas akcji „Artyści dla Miśki”. Zaprasza na nią Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku. Celem jest zebranie funduszy na leczenie niemowlęcia – chorej od urodzenia Michalinki.

Michalina Kułakowska urodziła się 2 lipca 2017 roku. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Ta ciężka choroba do niedawna nie pozostawiała rodzicom takim jak Michaliny wiele nadziei, ale w tym przypadku jest inaczej. Dziewczynka została zakwalifikowana do badania klinicznego w Paryżu i obecnie pozostaje pod opieką lekarzy w Hôpital Armand-Trousseau. Codziennie przyjmuje preparat, który daje nadzieję na zatrzymanie choroby, a nawet rozwój dziecka i w przyszłości jego samodzielność. Rodzice Michaliny proszą darczyńców o wsparcie (m.in. przez portal pomagam.pl), ponieważ na codzienną rehabilitację i  pobyt za granicą.

Aby im pomóc w MOK w Przeworsku organizowana jest akcja charytatywna „Artyści dla Miśki”. Na ten cel prace podarowało wielu podkarpackich artystów. Zaangażował się Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 5 marca prezentowane są  one w Galerii MOK w Przeworsku. Finisaż wystawy odbędzie się 18 marca, w niedzielę, o godz. 18.18. W trakcie finisażu odbędzie się krótki koncert zespołu „Jak”, a zaraz po nim akcja charytatywna, podczas której najhojniejszym darczyńcom zostaną podarowane prace twórców biorących udział w akcji.

Autorzy dzieł to: Aleksandra Fluda, Anna Domicela Niemiec, Anna Kożuch, Anna Micał, Antonina Galaktionowa, Barbara Porczyńska, Bartosz Cebula, Bea Gąsior, Bogusław Bartuś, Hanna Maślanka, Henryk Cebula, Jadwiga Maria Jarosiewicz, Jerzy Szerstobitow, Maja Mazur Krysztanowska, Jolanta Mroszczyk, Justyna Urban, Kamila Bednarska, Katarzyna Woźniak, Kinga Cebula-Manowiec, Krzysztof Urban, Magdalena Skowron, Magdalena Uchman, Marcin Andrzej Telega, Marek Adam Olszyński, Maria Piśko, Marlena Makiel-Hędrzak, Michał Czerko, Monika Chodur, Monika Maziarz, Olga Bukowska, Oskar Pająk, Patrycja Longawa, Paulina Dębosz, Pina Pająk, Sabina Pelc, Stephanie Sergeant, Włodzimierz Gązwa.

Prace podarowali również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku.

W trakcie akcji charytatywnej w MOK w Przeworsku, o godz. 19., odbędzie się również Wielkanocny Kiermasz Pracowniczy „Dla Miśki”. Do nabycia: ozdoby świąteczne, rękodzieło artystyczne, rzeczy wszelakie i palmy wielkanocne. Dochód z kiermaszu również przeznaczony będzie na rehabilitację Michalinki Kułakowskiej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy