Reklama

Kraków

Prace van Gogha w wydaniu multisensorycznym

Źródło: krakow.pl
Dodano: 13.02.2024
Zdjęcie: Materiały prasowe / krakow.pl
Zdjęcie: Materiały prasowe / krakow.pl
Share
Udostępnij

Multisensoryczna, angażująca zmysły wystawa największych dzieł Vincenta van Gogha prezentowa jest w zabytkowym, niedawno odnowionym Hangarze Czyżyny. Ekspozycja będzie dostępna do 9 czerwca.

Na wystawie VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition prace słynnego artysty prezentowane są dzięki technologii Digital Art 360. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniono w opowieść o życiu i twórczości malarza. Niezwykłym dodatkiem jest obszar wirtualnej rzeczywistości (VR), który pozwala zwiedzającym na fascynującą podróż w głąb najbardziej rozpoznawalnych dzieł Van Gogha.

Program wystawy skupia się również na listach artysty do brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie; dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie. Listy są też świadectwem talentu literackiego artysty.

Cykl wizualny wystawy został wzbogacony nastrojową muzyką oraz głosem lektora. Ten zabieg wprowadza oglądających w wewnętrzny świat malarza i daje wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką. Pozwala też pełniej docenić kunsztowny styl malarski autora słynnych słoneczników i i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

Wystawa jest prezentowana w Hangarze Czyżyny (Muzeum Inżynierii i Techniki) zlokalizowanym os. 2 Pułku Lotniczego 26 A.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy