Reklama

Lifestyle

Startuje Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 25.03.2013
2990_festiwal_biegowy
Share
Udostępnij
Nowa, szybsza trasa półmaratonu, biegi: uczniów, zawodników na wózkach inwalidzkich, studentów i całych rodzin, cenne nagrody finansowe i rzeczowe, a przede wszystkim wielka frajda i próba sprawdzenia swoich możliwości – te emocje będą towarzyszyć i zawodnikom, i kibicom podczas wielkiego wiosennego biegania, czyli Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego, jaki w pierwszy weekend kwietnia odbędzie się w Rzeszowie.

Miłośnicy biegania dobrze wiedzą, że kto raz spróbuje tego sportu czy też stylu życia, szybko się od niego uzależnia, a to – jak żadne inne uzależnienie – wręcz jest w naszym społeczeństwie wskazane. I trzeba przyznać, że staje się ono coraz popularniejsze. Dowód? Na trzy tygodnie przed startem festiwalu w Rzeszowie na liście startowej figurowało już 400 zawodników, więc śmiało można przypuszczać, że ich liczba przekroczy frekwencję z poprzedniej jesiennej edycji, w której uczestniczyło ponad 500 biegaczy i ok. 1000 uczniów.

Edycja wiosenna została „ulepszona”, więc mogą paść nowe rekordy. Bieg główny, czyli Półmaraton zostanie rozegrany w niedzielę, 7 kwietnia, na zmienionej w stosunku do ubiegłego roku trasie. Organizatorom zależało, by była to jedna z najszybszych tras w Polsce (start w tym biegu będzie cennym sprawdzianem przed kwietniowymi maratonami w Warszawie i Krakowie). Zawodnicy pobiegną dwie pętle – start i meta znajdą się na rzeszowskim rynku.

Ponadto w programie festiwalu obok Półmaratonu znajdzie się również Bieg na dystansie 3,5 km „Biegaj z Nowym Światem”
, którego start będzie miał miejsce przed galerią Nowy Świat, a meta na Rynku. W ramach biegu „Biegaj z Nowym Światem” odbędzie się również Bieg Akademicki. Miłośnicy biegania będą mogli spróbować swoich sił także w Biegu Rodzinnym, Biegu Ucznia i Biegu Przebierańców, a w sobotni wieczór uliczkami starego miasta pobiegnie sztafeta 4×1000 m.

Atrakcją imprezy mają być spotkania ze znanymi pasjonatami biegania, m.in. z prof. Grzegorzem Kołodką, który w swojej sportowej karierze przebiegł już kilkadziesiąt maratonów. Ponadto biegacze oraz kibice będą mogli odwiedzić Targi Sprzętu Sportowego w pomieszczeniach Podziemnej Trasy Turystycznej.

Więcej informacji na stronie www.festiwalbiegowy.pl

Program Festiwalu

sobota, 6 kwietnia
 
11.00 – 20.00 Godziny otwarcia biura zawodów
 
godz. 11.00-20.00 Targi Festiwalu Biegowego Rzeszów 2013
godz. 15.00 – Bieg Ucznia na dystansie 1000 m
godz. 16.20 – Bieg Równych Szans
godz. 16.30 – Biegaj z Nowym Światem – bieg na dystansie 3,5 km; w ramach Biegaj z Nowym Światem odbędzie się również Bieg Akademicki
godz. 17.15 – Sztafety 4x 1000 m
godz. 18.00 – Ceremonia wręczenia nagród

niedziela, 7 kwietnia

 
8.00 – 12.00 Godziny otwarcia biura zawodów
 
godz. 8.00-14.00 targi
godz. 11.00 – Bieg Główny – Półmaraton (2 pętle): limit czasu – 3 h; trasa posiada atest PZLA
godz. 11.05 – Bieg Rodzinny, Bieg Przebierańców i Bieg Kelnerów
godz. 14.00 – Ceremonia wręczenia nagród
 
START i META wszystkich biegów z wyjątkiem Biegu na dystansie 3,5km: Rynek obok Ratusza
 
START Biegu na dystansie 3,5 km: CH „Nowy Świat”, ul. Krakowska 20; META: Rynek obok Ratusza
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy