Reklama

Lifestyle

Tajemnice biologii – pierwsza Podkarpacka Noc Biologów na UR

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 10.01.2017
30766_glowne
Share
Udostępnij

Jak określić wiek drzewa? O czym śpiewają ptaki? Czy lód zawsze się topi? Jak szukać DNA w owocach? Biologia jest tak fascynująca, że można o niej mówić bez końca. Na Uniwersytecie Rzeszowskim będzie o niej mowa podczas pierwszej Podkarpackiej Nocy Biologów, która odbędzie się w piątek, 13 stycznia w godz. 15-21.

Organizatorami wydarzenia są pracownicy oraz studenci Wydziału Biologiczno-Rolniczego UR. Na zainteresowanych gości czekają wykłady, warsztaty, prezentacje, stoiska z pokazami dla wszystkich oraz wystawy. Prelekcje będą prowadzić naukowcy UR, w tym m.in. prof. Krzysztof Kukuła z Katedry Biologii Środowiska, dr inż. Tomasz Olbrycht z Katedry Agroekologii, prof. Grzegorz Bartosz i dr Izabela Sadowska-Bartosz z Katedry Biochemii i Biologii Komórki oraz dr Idalia Kasprzyk z Katedry Biologii Środowiska. Uczestnicy. Będzie mowa o enzymach, antyoksydantach, roślinach owadożernych, podwodnym świecie, białku, przyrodzie Bieszczadzkiego Parku Naukowego, botanice w sądownictwie i chronionych owadach Podkarpacia.

Wstęp jest wolny, organizatorzy zapraszają gimnazjalną oraz ponadgimnazjalną, ale nie zabraknie też atrakcji dla uczniów szkół podstawowych, dzieci i ich rodziców.

Pierwsza Podkarpacka Noc Biologów odbędzie się 13 stycznia 2017 r. (piątek) w godz. 15:00-21:00 w budynku Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Zelwerowicza 4 (budynek D9). Szczegółowe informacje pod tym adresem.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy