Reklama

Lifestyle

Światowy Dzień Książki 2015 w Krośnie

Anna Olech
Dodano: 22.04.2015
19085_swiatowy-dzien-ksiazki
Share
Udostępnij
Od 19 lat UNESCO 23 kwietnia organizuje Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto słowa pisanego i czytania, na które księgarze, wydawcy i biblioteki przygotowują atrakcje na czytelników. W tym roku w Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania z autorami książek dla małych i dużych.
 
23 kwietnia nieprzypadkowo został wybrany jako data symboliczna dla literatury światowej. To dzień związany z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wybitnych pisarzy: Szekspira, Druona, Nabokova, Cervantesa. Z tej okazji księgarze przygotowują wyjątkowe atrakcje dla miłośników słowa pisanego, w Hiszpanii np. każdy, kto kupi tego dnia książkę w prezencie otrzymuje różę. W Polsce również święto to staje się coraz bardziej popularne. Z tej okazji właśnie Krośnieńska Biblioteka Publiczna przy ul. Wojska Polskiego 41 przygotowała spotkania z autorskie. 
 
O godz. 10 w oddziale dla dzieci gościem będzie Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog i autorka książek dla dzieci i młodzieży. To autorka serii biograficznych o wielkich Polakach oraz „Trylogii Gdańskiej”, której bohaterami są Heweliusz, Fahrenheit i Schopenhauer. Natomiast we wszystkich filiach biblioteki będą odbywały się zajęcia dla dzieci, które przybliżą im historię święta książki, będą też gry i zabawy nawiązujące do tej okazji. 
 
O godz. 17 w Saloniku Artystycznym KBP starsi czytelnicy spotkają się z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, prozaikiem i poetą. Jego debiutem był zbiór opowiadań „Stacja Bielawa Zachodnia” wydana w 2003 roku, a „Dom Róży. Krýsuvík” zdobył nominację do nagrody Nike. Z kolei „Wariat” był nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Klimko-Dobrzaniecki znalazł się też na liście kandydatów do Paszportów Polityki. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy