Reklama

Lifestyle

Wiosna w Rzeszowie. Setki hulajnóg do wypożyczenia

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 22.03.2023
72659_bolt
Share
Udostępnij
Jeszcze więcej hulajnóg elektrycznych dostarczanych przez firmę Bolt pojawi się w tym roku na ulicach Rzeszowa. We wtorek ruszyła też wypożyczalnia firmy Lime. Pogoda dopisuje, więc sezon na hulajnogi w Rzeszowie można uznać za rozpoczęty.
 
Kilka lat temu Rzeszów zaczynał od jednego dostawcy hulajnóg elektrycznych. Dzisiaj firm chętnych do rozlokowywania swoich pojazdów na rzeszowskich ulicach jest kilka. We wtorek oficjalnie wystartowała wypożyczalnia hulajnóg Lime, a kilka dni temu firma Bolt znacząco zwiększyła liczbę dostępnych do wypożyczenia „elektryków”. Lime wraca po zimowej przerwie, która trwała od przełomu października i listopada. Bolt działał przez całą zimę, a przerwy były tylko wtedy, gdy pogoda uniemożliwiała sprawne działanie hulajnóg.
 
Dwie kolejne firmy również chcą wprowadzić swoje hulajnogi i skutery do Rzeszowa. Takie zainteresowanie sprawia, że miasto nie musi już dopłacać do wypożyczalni hulajnóg.
 
– Nie ma w tej chwili takiej potrzeby. Wcześniej robiliśmy to, żeby rozpropagować ideę elektromobilności, pokazać, że alternatywny transport jest w naszym mieście mile widziany. I to się nam udało  – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Elektryczne hulajnogi na ulicach Rzeszowa 

– Hulajnoga elektryczna to wschodząca gwiazda. Taki zresztą był nasz zamysł, aby zaszczepić upodobanie do elektromobilności wśród mieszkańców. To zadziałało, widać wzrostowy trend, bo hulajnóg jest coraz więcej: zarówno od firm, jak i prywatnych, które kupują sobie rzeszowianie – zauważa Daniel Kunysz, radny Rozwoju Rzeszowa, działacz społeczny.
 
Tylko firma Lime planuje na ten sezon rozstawienie w Rzeszowie 250 – 350 hulajnóg. Bolt również będzie miał ich docelowo kilkaset. Możliwe, że na tym nie koniec. A 2030 roku Rzeszów ma być neutralny klimatycznie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy