Reklama

Lifestyle

Leśne trasy narciarskie czekają w Bieszczadach i Czarnorzekach

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 29.12.2021
58750_muczne1
Share
Udostępnij
Od kilku dni czynne są już biegowe trasy narciarskie w Ustjanowej (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne), w Czarnorzekach (Nadleśnictwo Kołaczyce)  oraz w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany). Wkrótce też na leśnych duktach odbędzie się kilka ciekawych imprez sportowych.
 
Bieg "Tropem Wilka" organizowany przez Nadleśnictwo Cisna 5 lutego w Wetlinie, w tym roku będzie biegiem memoriałowym zmarłego niedawno Tomka Hartmana, leśnika i ratownika GOPR.  W weekend 12-13 lutego zaplanowano XXXV Bieszczadzki Bieg Lotników, organizowany przez Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, który rozegrany zostanie na leśnych trasach w Ustianowej na stokach Żukowa (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) i będzie jednym z etapów Mistrzostw Polski Amatorów. 
 
– Planowany jest też tradycyjny „Bieg Żubra” w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany), ale termin zostanie ustalony początkiem 2022 roku. Z kolei na trasach w Czarnorzekach (Nadleśnictwo Kołaczyce) odbywa się coroczny bieg memoriałowy Marka Marcisza Juniora. Również w Puławach Górnych, nad górną stacją wyciągu KiczeraSki, istnieje trasa wiodąca przez lasy Nadleśnictwa Rymanów, na północnym stoku grzbietu Bukowicy, gdzie organizowane są coroczne zawody z cyklu „Kiczera biega” – mówi Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. 
 
Od kilku lat przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem rozwija się ośrodek narciarstwa biegowego. W 2019 roku narciarskie trasy uzyskały homologację FIS, co umożliwia organizowanie na nich profesjonalnych zawodów. Homologację mają trasy o długości 1,7 km i 2,5 km, gdzie mogą ścigać się wyczynowcy. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest tu 17 km tras, z tym że większość z nich ma charakter rekreacyjny, przeznaczone są dla amatorów biegówek. 
Fot. Ewelina Baran
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy