Reklama

Lifestyle

Savoir vivre dla najmłodszych

materiał promocyjny
Dodano: 19.10.2013
8304_2639_vialli-design-komplet-sztuccandoacute
Share
Udostępnij
Dobre wychowanie to inwestycja w przyszłość dziecka, dlatego warto wpajać mu zasady od najmłodszych lat. Jednak nie na zasadzie nakazów i zakazów. Taki sposób przyniesie efekt odwrotny.  Najlepiej, gdy etykiety dziecko uczy się naśladując dorosłych i równocześnie bawi się.
 
Doskonałą okazją są wspólne posiłki, w trakcie których dziecko ma okazję poznać zwyczaje, jakie panują w domu i nauczyć się właściwego zachowania przy stole. Maluchy lubią być traktowane jak dorośli, dlatego nie sadzajmy ich osobno, lecz wyznaczmy mu miejsce obok siebie. Psycholodzy podkreślają, że dla rozwoju dziecka niezwykle ważne jest wspólne spożywanie posiłków. To doskonała okazja do nauki dobrych manier, ponieważ dzieci uczą się przede wszystkim naśladując innych. Poza tym maluch przekona się, jak ważne i przyjemne jest wspólne jedzenie, że to czas dla całej rodziny. 

Kiedy dziecko już w miarę sprawnie zaczyna trzymać przedmioty w rękach i chce samo jeść, nie należy mu tego bronić. Nawet jeśli się ubrudzi. Aby go do tego zachęcić można kupić mu specjalną zastawę. Kolorowe, często z postaciami z bajek, dla dziecka będą niczym zabawka. Mogą być plastikowe, ale żeby maluch poczuł się jak dorosły warto zainwestować w porcelanowy zestaw – talerz głęboki, płytki i kubeczek. Do tego oczywiście sztućce, również opatrzone najróżniejszymi zdobieniami. 
 

Kolorowe naczynia i sztućce dla twojego dziecka znajdziesz w sklepie HELIOS

ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów,
tel./fax. +48 17 862-91-92, +48 17 862-88-93, +48 17 854-42-24
 
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-17:00, sobota 8:00-13:00
 
 
Odwiedź stronę i sklep internetowy na: www.helios-szklo.pl
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy