Reklama

Lifestyle

Eleganckie koszule męskie w stylizacjach biznesowych – jak wybierać i łączyć z pozostałymi elementami stylizacji

Artykuł Partnera
Dodano: 28.09.2020
51727_1
Share
Udostępnij
To, jak ubierzemy się do pracy, będzie pokazywało nasze nastawienie, profesjonalizm i styl. Poprzez nasz strój albo będziemy budzić zaufanie i zachęcać do współpracy, albo wprost przeciwnie.

W zależności od tego, jaki charakter ma nasza praca i jak sztywny dress code panuje w firmie, inaczej podchodzimy względem doboru stroju i dodatków. Prawdziwą klasyką w biznesowej stylizacji jest elegancka koszula. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób ją nosić i jakie dobrać dodatki.

Podstawy biznesowego dress code’u
Dress code to nic innego jak zbiór zasad, którymi powinni się kierować pracownicy organizacji podczas kompletowania swojego stroju służbowego. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli w firmie panuje sztywny dress code, to podstawą męskiej stylizacji jest dobrze skrojony garnitur. Absolutnie nie możemy włożyć jeansów i marynarki. Klasyczny garnitur połączmy z koszulą w stonowanym i neutralnym kolorze. Do całości dopasujmy krawat. Przy stylizacjach biznesowych musimy bardzo uważać na dodatki. Lepiej zrezygnować z naszyjników lub bransoletek. Dozwolony jest zegarek, ale również stonowany i elegancki.
Patrząc na powyższe, wydawałoby się, że męski strój służbowy jest bardzo przewidywalny, żeby nie powiedzieć wręcz nudny. Jednak jeśli się troszkę zastanowimy, to możemy stworzyć co najmniej kilka ciekawych stylizacji, a pomogą nam w tym m.in. różne koszule.

Biała koszula
To najbardziej uniwersalny kolor, który sprawdzi się dosłownie zawsze i za każdym razem możemy wyglądać nieco inaczej. Przykładem ciekawej stylizacji z białą koszulą jest połączenie z grafitowym garniturem. Dla przełamania i urozmaicenia możemy dodać wzorzysty krawat.
Biała koszula będzie dobrze wyglądać także z garniturem granatowym. Do takiej kombinacji wystarczy dodać wzorzysty krawat i żadne inne dodatki nie są potrzebne.
 

Niebieska koszula
Eleganckie koszule męskie wcale nie muszą być białe. Efektowną stylizację biznesową uzyskamy, kiedy postawimy na kolor niebieski. Fantastycznie będzie wyglądać w połączeniu z eleganckim paskiem, grafitowym garniturem, krawatem we wzory i eleganckimi butami.
Niebieską koszulę możemy połączyć tak samo z garniturem granatowym. Do tego dopasujmy ciemnoniebieski krawat poszetkę. W każdym z wcześniejszych przypadków, gdzie decydujemy się na krawat we wzory, poszetka powinna być neutralna. Tutaj możemy postąpić na odwrót – to krawat będzie gładki, a poszetka wzorzysta.
 

Pamiętaj o jakości!
Planując zakupy, nie zapominajmy o tym, jak dużą rolę odgrywa nasza prezencja w pracy. Zakup poszczególnych ubrań powinniśmy potraktować jako inwestycję w swój sukces i karierę zawodową. Dlatego też koncentrujmy się na dobrych producentach, którzy projektując i szyjąc ubrania, dbają o jakość materiału i samego wykonania. Jednym z najbardziej cenionych na polskim rynku jest Lancerto. Zarówno wysokiej klasy garnitury, jak i koszule tej marki znajdziemy, odwiedzając stronę https://www.lancerto.com

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy