Reklama

Lifestyle

Jak dobrać płaszcz do sylwetki. Przeczytaj ten poradnik przed zakupami

Materiał Partnera
Dodano: 26.08.2020
51439_jak_dobrac_plaszcz_do_sylwetki._przeczytaj_ten_poradnik_przed_zakupami-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Kiedy lato przemija, coraz chętniej przeglądamy cieplejsze kurtki i płaszcze. Nie ulega wątpliwości, że to te drugie są bardziej kobiece i eleganckie. Jak wybrać taki płaszcz, w których będziemy wyglądać doskonale?

Nie ma jednego płaszcza, w którym każda z nas czułaby się dobrze. Różne typy sylwetki i uroda skłaniają do pochylenia się ku innym fasonom. Wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów figury. Wszystkie mają zalety, które warto eksponować, ale mają i wady, które warto byłoby zakryć. W zależności od tego, jaki efekt stylizacyjny chcemy uzyskać i jakie cechy posiada nasza sylwetka, sięgniemy po inny płaszcz na przykład ze sklepu https://quiosque.pl/plaszcze-damskie. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, co mamy do wyboru.
 
Dla figury gruszki
Charakterystycznymi cechami tego typu sylwetki są wąskie ramiona, masywne biodra i uda. Podstawową rolą, jaką musi odegrać płaszcz, jest zrównoważenie proporcji i wyeksponowanie górnych partii ciała. Mając ten typ sylwetki, koncentrujmy się na modelach z większymi kołnierzami, szerokimi klapami i zdobieniami. Idealnym krojem jest płaszcz rozszerzany na dole i układający się w kształt litery „A”. Unikajmy dodatków, jak kieszenie po bokach i na dole. Płaszcze oversize też nie są dla nas.
 
Dla figury jabłka
Panie mające figurę jabłka mają nieco bardziej zaokrąglone ramiona, a przy tym dość obfity brzuszek i biodra. Ich największą zaletą są zgrabne nogi. Przy tej sylwetce wybierając płaszczyk, musimy postawić na modele jednorzędowe z podwyższoną talią. Sprawdzą się kroje proste i bez wcięcia w talii, które w naszym przypadku jedynie dodałyby kilogramów. Najlepiej, by okrycie było do kolan, przez co łatwo podkreślimy nogi.
 
Dla figury papryki
Papryka, inaczej zwana prostokątem lub figurą chłopięcą cechuje się brakiem kobiecych kształtów. Biodra, biust i ramiona mają podobną szerokość, a jeśli wcięcie w talii jest, to bardzo delikatne. Brzuch jest płaski, a nogi zgrabne i długie. Przeglądając płaszcze, mając sylwetkę papryki, powinnyśmy się skupić na modelach dodających nieco krągłości. Sprawdzą się płaszcze z rozszerzanym dołem, klapami, paskami. Biust podkreślimy na przykład poprzez dekolt w kształcie litery „V”.
 
Dla figury klepsydry
Uważa się, że to idealna kobieca sylwetka. Najbardziej typowymi cechami są pełniejszy biust i biodra, bardzo wyraźne wcięcie w talii i długie nogi. Mając sylwetkę o tak licznych zaletach, warto to podkreślić. A zatem idealne będą płaszcze wiązane w pasie, które fenomenalnie uwydatniają wcięcie w talii. Przy klepsydrze nikt nie broni sięgać po inne typy płaszczy, ale jeżeli niekoniecznie mamy ochotę zniekształcać swoją sylwetkę, to zrezygnujmy z modeli oversize.
 
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?
Kiedy wybierzemy już idealny fason, mamy za sobą połowę drogi. Następnie musimy zastanowić się nad swoim stylem i garderobą, jaką już posiadamy. Kolor i styl płaszcza powinien dobrze się z tym zestawiać, w przeciwnym razie bardzo trudno będzie uzyskać ładną stylizację. Co jeszcze jest ważne? Z pewnością patrzmy na materiał i jakość wykonania ubrania.
 
Wybierając płaszcz, pomyślmy o porze roku. Na wiosnę, czy lato płaszczyk powinien być cienki. Natomiast jeżeli chcemy czegoś na jesień i zimę, musimy wziąć pod uwagę te tkaniny, które zapewniają komfort cieplny. Zwróćmy uwagę na wszystkie szwy, przeszycia, guziki – staranność i dokładność może przełożyć się na to, jak płaszczyk się będzie układał i jak bardzo będzie wygodny.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy