Reklama

Lifestyle

5 zasad skutecznego demakijażu

Materiał Partnera
Dodano: 16.05.2022
63336_1-resizer-750
Share
Udostępnij
Demakijaż jest jednym z najważniejszych zabiegów codziennej pielęgnacji twarzy. Prawidłowo wykonany oczyszcza skórę z zabrudzeń, ułatwia jej oddychanie, a także przygotowuje ją do nocnej regeneracji. Aby był skuteczny, powinien odbywać się w odpowiedni sposób.
 

Demakijaż w 5 krokach

Zarówno makijaż, jak i gromadzące się na powierzchni skóry twarzy innego rodzaju zanieczyszczenia, w tym kurz, pozostałości produktów pielęgnacyjnych, martwy naskórek czy nadmiar sebum stanowią istotne obciążenie dla cery, dlatego w trosce o jej zdrowie i wygląd, wskazane jest codziennie wykonywany w odpowiedni sposób zabiegu oczyszczania twarzy. Bagatelizowanie demakijażu lub przeprowadzanie go niewłaściwie bywa przyczyną różnorodnych dolegliwości, w tym podrażnień, zmian barwnikowych, zaskórników powodujących tzw. trądzik kosmetyczny czy pogłębienie zmarszczek. 

Pierwszym krokiem w kierunku oczyszczenia jest demakijaż oczu wykonywany wacikiem nasączonym pianką micelarną. Ze względu na to, że skóra powiek i ich najbliższej okolicy jest wrażliwa i cienka, dobrze jest stosować dermokosmetyki, które dzięki składnikom nawilżającym dodatkowo dbają o miejscową warstwę hydrolipidową. 

Drugim krokiem jest demakijaż ust. Do tego celu może być zastosowana emulsja do mycia twarzy nałożona na płatek, który po przyłożeniu do ust najlepiej przesuwać od kącika do kącika każdej wargi. Po usunięciu resztek pomadki i suchego naskórka czas na oczyszczenie pozostałych części twarzy. W tym celu dermokosmetyk można nałożyć bezpośrednio na wilgotne dłonie i kolistymi ruchami rozprowadzić go aż do powstania piany, po czym spłukać letnią wodą. 

Demakijaż twarzy dobrze jest rozszerzyć o obszar za uszami oraz podbródek i szyję. Ostatnim elementem jest tonizowanie, które m.in. przywraca prawidłowe pH skóry i ściąga pory. 
 

Co jeszcze warto wiedzieć o demakijażu?

Dermokosmetyki do demakijażu są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry. Wspierają cerę z problemami, ale można je też wykorzystać do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i tej bez obciążeń dermatologicznych. Ich stosowanie nie wymaga pocierania skóry dla uzyskania lepszego efektu czyszczenia. Skoncentrowana formuła tych produktów skutecznie rozpuszcza cząsteczki makijażu, pozwalając go zdjąć bez ryzyka nieprzyjemnych powikłań. Poza tym dzięki glicerynie czy pantenolu zapobiegają przesuszeniu cery, czemu sprzyja zbyt twarda woda używana do mycia ciała. 

Wieczorny demakijaż jest jednym z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji twarzy, ale zabieg dobrze jest także przeprowadzać rano, aby oczyścić skórę z sebum czy kurzu i zabezpieczyć ją przed działaniem czynników zewnętrznych oraz przygotować do nałożenia nowego makijażu. Dermokosmetyki z filtrem na dzień oraz te nawilżające mogą być wykorzystywane także w ramach bazy pod make-up.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy