Reklama

Lifestyle

Jak złożyć bluzę z kapturem?

Materiał Partnera
Dodano: 29.09.2021
56672_bluzy_dla_kobiet_answear
Share
Udostępnij
O tym, że bluzy należy składać, słyszał chyba każdy. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób składać bluzy z długim rękawem, aby zaoszczędzić w szafie jak najwięcej miejsca. Składanie ubrań nie tylko sprawia, że nie trzeba ich prasować po wyjęciu z szafy, ale – jak już zostało wspomniane – pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. A jeśli dodatkowo składamy je na płaskiej powierzchni, nie tworzą się nieestetyczne zagniecenia. W naszym poniższym artykule, dokładnie przybliżymy wam sposób składania ubrań, który nie tylko nie zajmie wam dużo czasu, ale też znacząco wpłynie na ilość miejsca w szafie. Wskażemy też na bardzo praktyczne akcesoria, które zdecydowanie mogą pomóc we właściwym przechowywaniu ubrań w szafie. Jak uniknąć zagnieceń na ubraniach? Czy złożenie bluzy jest proste? Sprawdźmy!

Składanie bluz – o czym nie możesz zapomnieć?

Jeśli chodzi o składanie bluzy, w szczególności z kapturem, musimy pamiętać o dwóch, bardzo ważnych rzeczach. Pierwszą z nich, jest to, aby za każdym razem zadbać o to, aby składać ubrania na płaskiej powierzchni. W ten sposób, unikamy zagnieceń, jak również zdecydowanie łatwiej nam złożyć ubrania w sposób estetyczny. Po pierwsze, kiedy przystępujesz do składania bluz, najpierw rozłóż bluzę w taki sposób, aby jej rękawy i kaptur leżały równo. Później, złóż jej rękawy w taki sposób, aby po złożeniu, powstał prostokąt. Jeśli bluza ma kaptur, połóż go na przodzie bluzy – po wykonaniu tej czynności powinien powstać prostokąt. Ostatnim elementem, jest złożenie bluzy w taki sposób, aby tworzyła kwadrat. Kiedy będziemy o tym pamiętać przy składaniu ubrań – nie tylko bluz czy spodni, ale także koszulek – wówczas z pewnością będziemy mieli nie tylko porządek w szafie, ale też i nasze ubrania nie będą wymagały prasowania po wyjęciu z szafy. 

Składanie ubrań a pakowanie ich

Składanie ubrań, ma znaczenie szczególnie wtedy, kiedy pakujemy je do walizki. Walizka ma znacznie mniejszą powierzchnię aniżeli nasza szafa, stąd też bardzo ważna jest tutaj metoda składania bluzy z kapturem, spodni czy innych elementów naszej garderoby. Nie zapominajmy, że na niektórych wyjazdach nie będziemy mieli żelazka. Tym bardziej, sposób przechowywania ubrań w walizce ma bardzo duże znaczenie. Właśnie z tego względu warto wiedzieć jak składać koszulki czy jak prawidłowo wykonać składanie spodni. Trzeba pamiętać nie tylko o tym, aby składać koszulki w taki sposób, aby nie powstawały zagniecenia, ale też tak, aby zajmowały one jak najmniej miejsca. To, o czym jednak każdy musi pamiętać, to jedna bardzo ważna zasada, która brzmi: nie upychaj ubrań. W ten sposób nie tylko nie będziesz mieć odpowiednio dużo miejsca w walizce czy szafie, ale też możesz zniszczyć swoje ubrania. 

Składanie koszul – o czym trzeba pamiętać?

Wiecie już, jak składać bluzy z kapturem oraz na co należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o przechowywanie bluz aby zapewnić jak największą oszczędność miejsca. Na co jednak należy zwrócić uwagę, kiedy składamy takie ubrania jak koszule? W tym przypadku trzeba postępować bardzo delikatnie i z rozwagą. Koszule bardzo lubią się gnieść, więc najwygodniej je składać w taki sposób, aby po złożeniu były one jak najbardziej zbliżone do kształtu prostokąta. Nie można także zapominać o tym, że aby prawidłowo złożyć koszulę, także potrzebne jest nam płaskie podłoże. W ten sposób, nie tylko zadbasz o to, aby zaoszczędzić miejsce w szafie, ale też będziesz mieć najmniej zagięć.

Jak pakować bluzy z kapturem?

W przypadku ubrań takich jak wspomniane wcześniej bluzy dla kobiet Answear, pakowanie ich wymaga wdrożenia kilku, bardzo prostych patentów. Warto przy okazji ich pakowania zaopatrzyć się w woreczki strunowe – jeśli dobrze uda nam się złożyć bluzę, do większego woreczka z pewnością się zmieści. Przed składaniem bluzy, którą chcemy spakować, można także zapoznać się z tym, jakie są różne sposoby składania tego typu ubrań. Cały czas jednak należy mieć na względzie to, że ubrania powinny być równo złożone i najlepiej w taki sposób, aby leżały płasko przodem. Jeśli będziemy pamiętać o wszystkich powyższych zasadach, z całą pewnością uda nam się złożyć nie tylko bluzy, ale też spodnie, sukienki czy inne elementy wchodzące w skład naszej garderoby. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy