Reklama

Lifestyle

Zegarek jako nieodłączny element każdego biznesmana

Artykuł sponsorowany
Dodano: 28.07.2021
55288_zegarek_jako_nieodlaczny_element_kazdego_biznesmana-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Eleganckie, męskie zegarki są swoistą wizytówką na nadgarstku i pozwalają dobrze prezentować się zarówno w pracy, jak i podczas ważnych spotkań biznesowych. Każdy mężczyzna, który dba o siebie powinien, zatem posiadać elegancki zegarek biznesowy. Jaki model warto wybrać i dlaczego jest on nie nieodłącznym dodatkiem dla każdego biznesmena?

Klasyka i elegancja w jednym 


W praktyce nie każdy model zegarka pasuje do eleganckiego garnituru, noszonego w pracy. Można, co prawda eksperymentować w tym zakresie i wybierać np. sportowe wersje zegarków, co jednak nie wygląda dobrze i może być odebrana jako modowy "faux pas". Warto też pamiętać, że w pracy nie zawsze nosimy garnitur, a równie formalnym strojem jest np. koszula i marynarka, dlatego zegarek powinien pasować również do nich oraz do wieczorowych modeli stroju. Czym zatem powinny charakteryzować się dobry, męski zegarek biznesowy?
 
Piękno tkwi często w prostocie. Dlatego warto wybierać modele z wyższej półki, które nie posiadają rzucający się w oczy ozdób, natomiast są klasyczne i ponadczasowe, dzięki czemu dopasują się do każdej męskiej stylizacji biznesowej. I tak np. wielu panu wybiera zegarki z jasną, czyli białą lub szarą tarczą, które dają maksymalną czytelność cyferek. Co ciekawe, nieformalna zasada mówi o tym, że jeśli na cyferblacie znajduje się zbyt dużo dodatkowych aplikacji to wartość zegarka jest znacznie mniejsza i nie jest on już tak elegancki i gustowny. Wiele zegarków biznesowych posiada zamiast subtarcz małe okienko, w którym znajdują się cyfry arabskie, pokazujące aktualny dzień miesiąca. Dzięki temu prezentują się bardzo elegancko i ponadczasowo.
 
Jeśli chcemy żeby zegarek wyglądał estetycznie to warto wybrać modele z cyframi rzymskimi, które uchodzą za najbardziej szykowne. Istotne znaczenie ma również sam mechanizm, ponieważ tarcza powinna być czysta i nie powinniśmy raczej sięgać po mechanizm kwarcowy. Eksperci od dress code wskazują, że największą popularnością cieszą się zegarki z mechanizmem mechanicznym, uważane za bardzo luksusowe i ponadczasowe oraz sprawdzające się w stylu biznesowym. W tej kwestii warto w ogóle zrezygnować z jakichkolwiek dodatków, ponieważ jakość i klasyka mówią same za siebie.
 

Kiedy dobre szkło robi wrażenia…


Zegarki na rękę, które panowie zakładają do pracy, utrzymane w stylu biznesowym, powinny posiadać szkło szafirowe. Tego typu tarcza wygląda bardzo elegancko nawet po latach użytkowania i wpływa na podkreślenie dress codu. Ważne jest by nie wybierać zbyt grubych kopert – nie powinny one być większa od nadgarstka i powinny zmieścić się pod mankietem koszuli.
 
Jeśli chodzi o sam kolor pasków to najchętniej polecane są brązowe oraz tradycyjne czarne z niewielkimi przeszyciami. Eksperci wskazują, że kultowy zegarek biznesowy męski powinien posiadać zapięcie w formie klamry, co na stałe wpisało się do męskiej mody. 
 
Szukając gustownego i szykownego męskiego zegarka biznesowego warto wybrać ponadczasowe i klasyczne zegarki na rękę (https://www.morele.net/), które pozwolą uzupełnić strój każdego biznesmena o ten niezbędny dodatek. W sklepie morele.net można też znaleźć szereg innych dodatków do oficjalnego stroju do pracy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy