Reklama

Lifestyle

“Niezła Sztuka” – magiczna kawiarnia w Rzeszowie z artystyczną duszą!

Angelika Fila
Dodano: 28.03.2018
38138_hun
Share
Udostępnij

W budynku Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Sobieskiego od miesiąca działa cafe pub – Niezła Sztuka. Miejsce tworzone przez dwójkę muzyków powstało z myślą o lokalnych artystach. Kawiarnia to jednak nie wszystko. W cafe pubie można nie tylko usiąść i napić się kawy czy spróbować regionalnych przysmaków. Niezła Sztuka organizuje też koncerty, wystawy, kiermasze, warsztaty, szkolenia i jest miejscem, w którym właściciel sprzedaje płyty CD, winyle, a nawet rękodzieło, np. biżuterię.

Skąd pomysł na Niezłą Sztukę?

Miejsce zrodziło się z pomysłu właściciela, który wraz z menedżerką Niezłej Sztuki są rzeszowskimi artystami i wielbicielami muzyki. – Tomek Drachus prowadzi w Internecie sklep z płytami,  koszulkami i biletami na koncerty. Chcieliśmy stworzyć miejsce, do którego można przyjść, usiąść, wziąć płytę do ręki. Poczuć muzyczny klimat. Pragnęliśmy otworzyć pub dedykowany artystom, w którym będą mogli pokazać się podczas koncertów, wystaw czy też sprzedać swoje płyty lub po prostu przyjść na kawę i ciastko. Miejsce, w którym znajduje się Niezła Sztuka było puste i nieużywane przez ostatnie kilka lat. Nasuwało się więc pytanie, czy może być lepsze miejsce niż galeria sztuki? Porozumieliśmy się z dyrekcją BWA i tak powstała nasza kawiarnia – mówi Dominika Kobiałka, menedżerka pub cafe.

W Niezłej Sztuce nie tylko kawa

– Organizujemy spotkania tematyczne, jam session, wystawy. Już teraz można kupić płyty CD, wiszą one w ramach obrazowych na ścianach Niezłej Sztuki. Współtworzymy też kiermasze rękodzieła w niedziele, na kolejny zapraszamy 15 kwietnia. Posiadamy też na sprzedaż biżuterię, która niebawem będzie do kupienia w pub cafe – dodaje Dominika Kobiałka.

Niedługo w kawiarni pojawi się gramofon. Można będzie posłuchać winyli, które już teraz znajdują się w ofercie Niezłej Sztuki. Płyty wystawione w gablotach, przed zakupem będzie można  przesłuchać na miejscu, w pubie.

Miejsce otwarte dla artystów

– Zachęcamy muzyków, głównie tych lokalnych, by przynosili do nas swoje płyty. Bardzo chętnie je tutaj wystawimy. Jeśli ktoś poszukuje dodatkowej promocji, to serdecznie zapraszamy. To miejsce otwarte dla muzyków. Gdyby tylko ktoś chciał przyjść i wystąpić, wystarczy kontakt mailowy lub telefoniczny. Zachęcamy do występu na naszej scenie lub zorganizowania jam session – informuje menedżerka.

Twórcy pub cafe to rzeszowscy artyści

Zarówno właściciel, jak i menedżerka Niezłej Sztuki od lat tworzą rzeszowską scenę muzyczną. Dominika Kobiałka najbardziej znana jest z IV edycji programu The Voice of Poland, gdzie w drużynie Marka Piekarczyka dotarła do ćwierćfinału. Jest także wokalistką Tension Zero, od niedawna zespołu Cremaster, we wtorki można spotkać ją w rzeszowskiej Tawernie. Współtworzy wiele formacji coverowych. Właściciel Tomek Drachus jest pianistą w zespole Funky Flow i Oversoul. Posiada swoje studio nagraniowe, prowadzi Dom Kultury „Włącznik” oraz Jazz Room w Hotelu Grand.

Co oferuje Niezła Sztuka?

Kawa, herbata, ziołowe napary, wina gruzińskie, włoskie, a nawet kolekcja piw bezalkoholowych, kratowych i regionalnych to nie wszystko. – Do przegryzienia mamy deskę serów, kabanosy, founde serowe z pieczywem lub czekoladowe ze świeżymi owocami, ciastka owsiane lub domowe, orkiszowe proziaki z masłem czosnkowym i ziołowym. Chcieliśmy mieć coś, czego nie ma nikt lub czego w Rzeszowie jest mało. By promować poniekąd tradycje podkarpackie, kulinarne, wprowadziliśmy proziaki. Founde jest rzadkością w tym regionie Polski, a jest to prosta i bardzo smaczna przekąska. Stąd pomysł – informuje Dominika Kobiałka.

Wnętrze z duszą

Wiele mebli w Niezłej Sztuce jest rzeźbami. – Kiedyś były to eksponaty, teraz my je użytkujemy. Są one bardzo oryginalne i nigdzie nie ma takich drugich. Planujemy też zmienić oświetlenie, żeby było bardziej klimatycznie – mówi artystka.

Niebawem szersza oferta

Z biegiem czasu oferta poszerzy się o smoothie ze świeżych owoców i koktajl bar. Ponadto, w lecie powstanie duży ogródek piwny przy budynku, w sąsiedztwie parku.  

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy