Reklama

Lifestyle

Jesienią nowy park na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 01.06.2024
 • Zieleń na osiedlu Nowe Miasto.                                          Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa
Zieleń na osiedlu Nowe Miasto. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa
Share
Udostępnij

Zielony teren rekreacyjny będzie miał powierzchnię ponad 30 arów. Będzie w nim ponad 5 tysięcy roślin a także  ogród deszczowy, łąka kwietna, alejki, leżaki, hamaki. Nie zabraknie także strefy dla najmłodszych.

Nowa przestrzeń rekreacyjna powstanie na terenach znajdujących się w m.in. w rejonie miejskiego placu zabaw i centrum Millenium Hall. W sąsiedztwie znajduje się także Przedszkole Publiczne nr 34 oraz ogród kieszonkowy. To zadanie zrealizuje firma Park-M Poland ze Starego Sącza, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Ponad 5 tys. roślin, w tym ponad 50 drzew

– Zgodnie z założeniami przygotowanymi przez Zarząd Zieleni Miejskiej, park będzie podzielony na dwie strefy. Pierwsza z nich to strefa zieleni niskiej – znajdzie się tu miejsce także dla łąki kwietnej, ogrodu deszczowego i innych wodnych elementów. W drugiej powstaną alejki, przy których ustawione zostaną ławki. W tej części pojawią się także hamaki, leżaki, stoły do szachów, domki wiklinowe, kostki wiedzy. Nie zabraknie elementów zabawowych dla najmłodszych. Zaplanowane jest także ustawienie stojaków rowerowych. W parku posadzonych zostanie ponad 5 tys. roślin, w tym ponad 50 drzew – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Inwestycja za 3,2 mln zł

Zielona przestrzeń rekreacyjna na os. Nowe Miasto będzie gotowa jesienią tego roku. Jej koszt to blisko 3,2 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z funduszy krajowych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy