Reklama

Kultura

Wielkopostne Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu

Aneta Gieroń
Dodano: 25.03.2024
  • Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu. Fot. Tadeusz Poźniak
Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w niedzielny wieczór, 24 marca, w Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu. W Parku Matki Bożej przy miejscowym kościele zbudowano cztery sceny, które przedstawiały Sanhedryn, Świątynię Jerozolimską, Wieczernik, Pałac Heroda i Pretorium Piłata. Wierni powędrowali także symboliczną drogą krzyżową za Jezusem dźwigającym krzyż na Golgotę – na scenę ukrzyżowania wybrano wzgórze obok parafialnego cmentarza w Niechobrzu.

W zapadającym zmroku, obserwując ewangeliczne sceny, uczestnicy religijnego widowiska przygotowali się do Wielkiego Tygodnia, który właśnie się rozpoczął i zakończy Świętami Wielkiej Nocy. W dwugodzinnym misterium wystąpili głównie mieszkańców Niechobrza, którzy przez kilkanaście tygodni przygotowywali się do przedstawienia na próbach.

Misterium w parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu

W całe przedsięwzięcie zaangażowało się prawie 200 osób – strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich i wolontariusze budujący scenę. Olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne po raz kolejny zjednoczyło mieszkańców podrzeszowskiej parafii. Jego pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Tomasz Grzebyk. Organizatorami są: Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu, Gmina Boguchwała, Lokalny Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu oraz Młodzieżowa Rada Miejska.

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy