Reklama

Kultura

Wystawa malarstwa i grafiki PRZENIKANIE Magdalena Cywicka i Łukasz Cywicki – 26 stycznia 2024 r – 30 marca 2024 r.

Materiał Partnera / POIIB
Dodano: 26.01.2024
Cywicki_wystawa_26_01_24-Resizer-_750Q75
Share
Udostępnij

Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Magdaleny i Łukasza Cywickich zatytułowanej: „PRZENIKANIE” w dniu 26 stycznia 2024 r. o godzinie 18.00 w artystycznej Galerii Integracyjnej PDK OIIB w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej 289.


„Malowanie „obrazu z ogrodu” to proces. Ukończony jest wytworem statycznym, mimo, że oparty jest na obserwacji środowiska zmiennego i ożywionego. Przyglądam się temu co mam przed sobą – fragmentom całości, jaką jest natura. Nawiązuję relację, a nawet wchodzę w interakcję. Otoczenie wpływa na mnie, z kolei ja przekształcam je, dopasowuję, czy po prostu wybieram, co mi się podoba, co zaciekawia. Estetyczna przyjemność którą odczuwam przebywając w ogrodzie, jest bezpośrednia i wielozmysłowa. Połączone działania światła, koloru, kształtu stają się zachętą do malowania.

Motywy wybieram intuicyjnie, według własnego gustu i wyczucia kompozycji.

dr Magdalena Cywicka

„Celem mojej pracy artystycznej jest kontynuacja problemu związanego z pojęciem czasu, który analizuję i rozwijam od kilkunastu lat. Czas ma dla mnie wielowarstwowe i wielowymiarowe znaczenie. Staram się mój czas, który został mi przeznaczony mógł choć na chwilę zatrzymać, uchwycić i oswoić, a następnie zanotować, przetworzyć i pokazać za pomocą dostępnych mi środków plastycznych. Tak (w skrócie) powstają moje prace, które w zależności od wielu istotnych dla mnie uwarunkowań rozbudowuję lub upraszczam, analizując i przetwarzając na język graficzny.”

Prof. dr hab. Łukasz Cywicki

Wystawa czynna do 30 marca 2024 r.

TEXOM – Mecenas Galerii Integracyjnej PDK OIIB

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy