Reklama

Kultura

Malarskie pokłosie pleneru w Kolbuszowej i Trzyna na wystawie w BWA

Opracowanie biznesistyl.pl
Dodano: 28.06.2018
39910_g
Share
Udostępnij

W czwartek, 28 czerwca, o godz. 18. w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych zaplanowano wernisaż dwóch nowych wystaw – malarstwa Wojciecha Trzyny i  prac powstałych podczas  XVII Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego Kolbuszowa 2017. W tym ostatni wzięło udział wielu znanych i lubianych rzeszowskich artystów, a także goście z Polski i zagranicy.

Wojciech Trzyna urodził się w 1960 roku w Rzeszowie. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom otrzymał w pracowni grafiki prof. Maksymiliana Snocha i w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika w 1989 roku. Pracuje jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, w której odpowiedzialny jest za oprawę plastyczną (loga, symbole, ilustracje) wydawnictw szkolnych. 

Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, ilustrację. Jego rysunki były publikowane w Gazecie Wyborczej (Eko komiks), w latach 1993-97 cyklicznie w dzienniku „Nowiny” w Rzeszowie. Wykonał ilustracje do tomików wierszy, książek i podręczników szkolnych.  Od 1981 r. jest uczestnikiem wielu plenerów malarskich o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Zorganizował kilka wystaw indywidualnych i brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych m.in.:  Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku – BWA Rzeszów (w 1989 r. otrzymał III Nagrodę, a przez cztery kolejne lata – wyróżnienie); wystawach przeglądowych ZPAP w Rzeszowie, wystawie „Szukajcie mego oblicza” sztuki religijnej (BWA Rzeszów 1992). Chętnie ofiarowuje swoje prace na aukcje na cele charytatywne i społeczne. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach instytucjonalnych  i prywatnych.

Wraz z wernisażem Wojciecha Trzyny, odbędzie się otwarcie  wystawy poplenerowej XVII Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego Kolbuszowa 2017.

Zorganizowany po raz 17. międzynarodowy plener w Kolbuszowej zgromadził 27 artystów z Polski, Węgier, Ukrainy i Słowacji. Rezultaty ich pracy prezentowane w rzeszowskim  BWA  pokazano już wcześniej w Galerii G2 w Kolbuszowej oraz w SCK w Mielcu. Teraz rezultaty pleneru będzie można podziwiać w Rzeszowie.

W plenerze w Kolbuszowej udział wzięli: Eugeniush Potapow (Ukraina), Klaudia Potapowa (Ukraina), Edward Kociański (Mielec), Anna Korzec (Rzeszów), Andrzej Korzec (Rzeszów), Leszek Kuchniak (Rzeszów), Anna Pusteniak-Kuchniak (Rzeszów), Maksymilian Starzec (Kolbuszowa), Zbigniew Kruszewski (Łomża), Aleksander Grzybek (Białystok), Wojciech Trzyna (Kolbuszowa), Helena Sadłek (Gdańsk), Barbara Pawełczak-Klara (Mielec), Józefa Czachor (Kolbuszowa), Anna Gajova (Słowacja) ,Kamil Jurasek (Słowacja), Maryna Vorobiova (Ukraina), Piotr Rędziniak (Rzeszów), Wiesława Tomasik-Kruszewska (Łomża), Katarzyna Cesarz (Werynia), Erika Nemeth (Węgry), Helena Jacyno-Piaskowska (Przemyśl), Marcin Lubera (Kolbuszowa), Ireneusz Wydrzyński (Lubartów), Valeria Moskvitina-Dmitrieva (Ukraina), Sandor Gyapjas (Węgry).

Wystawy można oglądać do 29 lipca br. BWA jest czynne codziennie oprócz poniedziałków, w godz. 10.00- 17.00. W niedziele wstęp wolny.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy