Reklama

Kultura

Woroniec Jr i Bednarska zagoszczą na wystawie w BWA

Redakcja
Dodano: 19.02.2018
37798_woroniec
Share
Udostępnij
„Woron Voltage” Piotra Worońca Juniora oraz „Niedotykalność” Kamili Bednarskiej to tytuły nowych wystaw, które od 22 lutego będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych. Oboje związani są zawodowo z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Reprezentują młode pokolenie artystów i mogą się pochwalić wieloma sukcesami. Warto się wybrać na wernisaż.  
 
 
Piotr Woroniec, urodzony w 1981 r. w Rzeszowie, jest absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskał w roku 2005 w pracowni malarskiej prof. zw. dr hab. Ireny Popiołek-Rodzińskiej. W czasie studiów był członkiem Koła Artystyczno-Naukowego „Razem”. Od 2010 r. jest pracownikiem dydaktycznym Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 
 
Po studiach aktywnie działa w najmłodszym środowisku plastycznym Rzeszowa i Podkarpacia. Należy do: Stowarzyszenia Artystycznego Exodus, Stowarzyszenia Fenomenologicznego im. Jana Patočki oraz Stowarzyszenia 100 talentów. Zorganizował kilka wystaw indywidualnych, brał udział w licznych wystawach zbiorowych, przeglądowych i konkursach.
 
Otrzymał za swoje prace kilka znaczących nagród m. in. w 2004 I Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu „FOTA-TON II” – Rzeszów, w 2008 – I Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego w przeglądzie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2008” – BWA Rzeszów, w 2010- Gran Prix w Przeglądzie Sztuki Młodych „Wschód Sztuki –Sztuka Wschodu” – Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, w 2010 – Gran Prix na X Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki „Homo Quadratus Ostroviensis” – Ostrowiec Świętokrzyski oraz I Nagrodę na XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej – BWA Krosno. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią.
 
Kamila Bednarska, urodzona w 1983 roku w Rzeszowie, jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2009 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Wklęsłodruku dr hab. Marka A. Olszyńskiego – prof. UR i dra Pawła Bińczyckiego. Za realizację dyplomową otrzymała nagrodę im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom w roku akademickim 2008/2009. 
 
Od 2009 roku pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest uczestniczką projektów artystycznych, a od 2011 roku członkiem grupy Dorothea Fleiss & East West Artsts e. V. Jako asystentka Dorothy Fleiss współorganizowała międzynarodowe projekty artystyczne, m.in.: 5th Symposium of Contemporary Art Mallnitz, 2nd European International Book Art Biennale. Jest członkiem ZPAP Okręg Rzeszowski, a od 2012 roku prezesem Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Inwencja”, która wspiera wydarzenia kulturalne regionu podkarpackiego. Jest autorką kilku wystaw indywidualnych i uczestniczka ok. 40 pokazów zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (min. Anglia, Austria, Belgia, Grecja, Rumunia, Egipt, USA). Uprawia grafikę, rysunek i malarstwo.
 
Wernisaż obu wystaw odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00. Wystawy pozostaną w BWA do 18 marca 2018. Galeria czynna jest codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 10.00- 17.00. W niedzielę wstęp wolny.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy