Reklama

Kultura

Wesprzyj chore dzieci. W niedzielę VIII Wielka Aukcja Charytatywna

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 29.09.2015
22162_7896_aukcja-chaytatywna-22
Share
Udostępnij
Ponad 160 dzieł cenionych polskich i zagranicznych artystów, w tym prace Emila Polita, Jolanty Zakimy-Zerek, Krzysztofa Ludwina, a także obraz Stanisława Chorzewskiego podarowany przez prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę Agatę Kornhauser-Dudę, zostanie przekazanych do licytacji podczas VIII Wielkiej Aukcji Charytatywnej organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Aukcja rozpocznie się w niedzielę, 4 października o godz. 14. W tym roku będzie można ją śledzić w Internecie na żywo, a obrazy licytować telefonicznie. Dochód zostanie przekazany na rozbudowę Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. 
 
To już kolejna aukcja organizowana przez Fundację, która w jednym miejscu gromadzi osoby zainteresowane sztuką, a którym nie jest obojętny los dzieci i ich rodzin potrzebujących pomocy. Ponieważ swoje prace przekazują na aukcję znani artyści z Polski i za granicy, jest ona niepowtarzalną okazją, by zdobyć unikatowy obraz, grafikę czy rzeźbę za niewygórowaną cenę, a przy okazji wesprzeć Fundację. W tym roku ceny minimalne zaczynają się od 30 zł do 2000 zł. Swoje prace licznie przekazali artyści z Podkarpacia, ale także z innych regionów w Polsce i z zagranicy. 
 
– Mamy dużo obrazów artystów z Ukrainy, Słowacji i Białorusi. Obraz z własnych zbiorów przekazała Para Prezydencka Andrzej Duda  i Agata Kornhauser-Duda – mówi Edyta Dedek z Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. – Wszystkie prace już są wystawione w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
 
Licytacja ze sceny i przez telefon
 
Aukcja rozpocznie się w niedzielę, 4 października, o godz. 14 i zostanie podzielona na dwie części. 85 obrazów będzie licytowanych ze sceny, natomiast pozostałe od godz. 14 będzie można nabyć w teatralnym foyer. Aukcję poprowadzą Jacek Nowak, prezes Podkarpackiego Towarzystwa ZACHĘTY Sztuk Pięknych i Adam Głaczyński, pasjonat sztuki i dziennikarz Radia Rzeszów. 
 
Całą licytację będzie można śledzić na żywo www.rzeszownazywo.pl i licytować telefonicznie pod numerem +48 545 984 445. – Dzięki temu można wziąć udział w licytacji z dowolnego miejsca mając do dyspozycji telefon. W poprzednich latach w ten sposób sprzedało się dużo prac  – dodaje Edyta Dedek. 
 
Cel: budowa hospicjum perinatalnego 

Dochód z aukcji będzie przeznaczony na rozbudowę i wyposażenie Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. – Nasz budynek przy ul. Lwowskiej powiększył się już czterokrotnie. Mamy nadzieję, że dzięki darczyńcom, sponsorom i tej aukcji powstanie hospicjum perinatalne, czyli miejsce dla rodzin, które już wiedzą, że na świat przyjdzie chore dziecko. Chcemy otoczyć ich opieką od samego początku – dodaje Edyta Dedek.
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Została powołana, aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Dyżur Hospicjum trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W każdej chwili zespół medyczny gotowy jest służyć pomocą. Hospicjum bezpłatnie wypożycza; specjalistyczny sprzęt medyczny (m. in.: koncentratoror tlenu, pulsoksymetr, pompy infuzyjnych, ssaki, inhalatory, itp.) Opieka sprawowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest bezpłatna.
 
Fundacja prowadzi także Dom Hospicyjny dla Dzieci w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej, w skład którego wchodzi: hospicjum stacjonarne dla dzieci, gabinet stomatologii dziecięcej oraz poradnie: chirurgiczna, urologiczna i pulmonologiczna dla dzieci.
 
 
Zobacz prace przekazane na aukcję: www.hospicjum-podkarpackie.pl/obrazy
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy