Reklama

Kultura

Dagart Galerie – pierwsza prywatna galeria sztuki współczesnej w Rzeszowie

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 12.04.2015
18870_Dagart_1
Share
Udostępnij
Na start – wystawa prac Jacka Hazuki. Latem grupowa wystawa artystów z Polski, w październiku – klimat pop art i artyści francuscy. W Dagart Galerie, która otwiera się w czwartek, 16 kwietnia w Millenium Hall w Rzeszowie, ma odbywać się pięć prestiżowych wystaw rocznie. Towarzyszyć im będzie projekt „Sztuka do kwadratu”, który ma upowszechnić kulturę zakupu obrazów. Ich ceny będą się wahać od 250 do 1000 zł.
 
Dagart Galerie to istniejąca od 2006 roku we Francji (Arras i Lille) galeria sztuki, zajmująca się promocją polskiej sztuki współczesnej w Europie. Jej założycielką jest Dagmara Kowal-Hazuka, prywatnie żona malarza Jacka Hazuki. Po latach uczestnictwa w różnych targach sztuki współczesnej (Lille Art Fair, Lineart, AAF Bruksela, ST-ART, itd.), Dagart Galerie przenosi się do Rzeszowa. Właścicielka galerii chce zmienić sposób myślenia ludzi o galeriach sztuki i sprawić, by sztuka weszła pod przysłowiowe strzechy.
 
Ma w tym pomóc koncept „Sztuka do kwadratu”. – To nowoczesna formuła prezentująca dzieła artystów w małych kwadratowych formach na specjalnie przygotowanym papierze pozwalającym na pracę w różnych technikach malarskich – wyjaśnia Dagmara Kowal-Hazuka. – Ceny obrazów będą przystosowane do portfela odbiorców, i będą się wahać od 250 do 1000 zł. 
 
Równolegle do „Sztuki do kwadratu”, Dagart Galerie będzie prezentowała pięć prestiżowych wystaw rocznie, w tym dwie wystawy znanych artystów z Francji, Belgii, Holandii itd, oraz happeningi, performance, wystawy rzeźb w przestrzeni Centrum Handlowego i placu eventowego Millenium Hall.
 
Z okazji inauguracji działalności Dagart Galerie zostanie zaprezentowana twórczości Jacka Hazuki, który przez 30 lat mieszkał i tworzył we Francji, a kilka lat temu na stałe osiadł w Rzeszowie.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy