Taki jest tytuł projektu realizowanego przez Fundację Beksiński wspólnie z Muzeum Historycznym w Sanoku. Multimedialny wykład na temat artysty połączony jest z prezentacją 30 jego prac. Są to fotomontaże, grafika komputerowa oraz fotografie (pochodzące z Muzeum Historycznego w Sanoku), a także reprodukcje najważniejszych obrazów artysty.
Dotąd takie wykłady Fundacja przeprowadziła w kilku rzeszowskich szkołach średnich. Są one bardzo potrzebne: tylko 30% zgromadzonych słuchaczy wiedziała, kim jest jeden z czołowych twórców Podkarpacia. Zainteresowanie szkół jest duże. Projekt jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym prowadzonym przez Fundację Beksiński, w imieniu której działają Ewa i Janusz Baryccy, którzy znali artystę osobiście. W ramach wystawy połączonej z wykładem biograficznym można obejrzeć oryginalne prace artysty, wypożyczone ze zbiorów sanockich, podyskutować na temat twórczości i postawy życiowej Beksińskiego.
-W Nowohuckim Centrum Kultury w czasie otwartej w październiku br. ekspozycji prac Zdzisława Beksińskiego kolejka do kasy sięgała kilkaset metrów – mówi Janusz Barycki, prezes Fundacji – Tymczasem u nas na wernisażach wystaw plastycznych młodzieży prawie nie ma. Dużo jest jeszcze do zrobienia w tej dziedzinie.
Każda ze szkół ponadpodstawowych może zorganizować wykład o artyście.
Kontakt: Ewa Barycka, członek zarządu Fundacji
tel. kom. 508-182-608 ( prowadząca wykład), e-mail:
fundacja@beksinski.com.pl
Więcej informacji na stronie internetowej: