Reklama

Kultura

Simpsonowie w Muzeum Dobranocek

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 23.10.2014
15468_Simpsonowie
Share
Udostępnij
Przez lata Dawid Lasota z Połomi (gmina Niebylec) zbierał przedmioty związane z kultowym amerykańskim serialem pt. „Simpsonowie”. Zaczęło się niewinnie, od otrzymanej od koleżanki małej maskotki Homera, ale dziś jego imponująca kolekcja liczy ok. 600 eksponatów. Od 30 października będzie można ją zobaczyć na wystawie w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.  
 
Simpsonowie to pięcioosobowa amerykańska rodzina ze Springfield – rodzice Homer i Marge oraz dzieci: Bart, Lisa i Maggie. Pierwszy raz przygody sympatycznej rodzinki Simpsonów, wymyślonej przez Matta Groeninga, można było obejrzeć w telewizji 19 kwietnia 1987 roku w programie „Tracy Ulman Show”, w krótkiej animacji „Good Night”.
Po trzech seriach Simpsonowie dostali własny animowany serial, kierowany głównie do widzów dorosłych, który ukazał się w telewizji Fox 17 grudnia 1989 roku. Animacja ukazuje amerykański styl życia, uwypuklając w prześmiewczy sposób narodowe przywary. Do chwili obecnej powstało 26 sezonów serialu, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. 
 
Muzeum Dobranocek zaprezentuje kolekcję Dawida Lasoty, którego pasja zaczęła się od otrzymanej od koleżanki małej maskotki Homera. Z biegiem czasu zbiór powiększał się o kolejne kupowane w Polsce oraz sprowadzane zza granicy przedmioty. W chwili obecnej liczy on około 600 eksponatów. Są to m.in. zabawki, figurki, porcelana, maskotki, gadżety, artykuły spożywcze, kosmetyczne oraz elementy garderoby. 
 
Wystawa powstała przede wszystkim dla widzów dorosłych, ale na pewno zachwyci także dzieci. Wernisaż wystawy w ramach cyklu „Dobranocka dla dorosłych” w czwartek, 30 października 2014, godz. 19. Wstęp wolny.
 
Kolekcję Dawida Lasoty można zobaczyć także tutaj https://www.youtube.com/watch?v=q_qwWZH_L8g
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy