Reklama

Kultura

Dialog sztuki i natury – wystawa “Efekt Głębi”

Opracowanie Anna Olech
Dodano: 26.08.2014
14268_plakat-B2-wystawa-Efekt_Glebi_700x500mm
Share
Udostępnij
Prace 13 artystów młodego pokolenia reprezentujący współczesny niezależny nurt będzie można zobaczyć na dwudniowej wystawie „Efekt Głębi”, która odbędzie się 30 i 31sierpnia br. w Białce w gm. Błażowa. 
 
Wystawa „Efekt Głębi” prezentuje twórczość artystów młodego pokolenia pochodzących przede wszystkim z Podkarpacia. Miejsce ekspozycji to przestrzenie plenerowe, industrialne wnętrza opuszczonych szklarni oraz wnętrza zabudowań dawnego gospodarstwa. Organizatorzy podkreślają, że w przestrzeni tej to natura rości swe prawa i kreuje swą „nachalnością” zastany krajobraz, gdzie geometrie wytworzone przez człowieka są przez nią pochłaniane. Rzeźby, obrazy, grafiki i inne dzieła sztuki prezentowane na tej wystawie będą współdziałać z naturą, dając tym głębszy wydźwięk budowanym treściom, a także w nie nachalny sposób pozwolą dostrzec naturę. Porzucenie „white cube” jako miejsca ekspozycji na rzecz przestrzeni szklarni, w której natura wyrwała się spod kontroli człowieka jest zamierzeniem innowacyjnym, ciekawym jak i bardzo oryginalnym. Powstaje tu pewnego rodzaju dialog oraz wzajemna kooperacja między dziełem sztuki, a naturą w wyważonych proporcjach. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że zarówno dzieło sztuki jak i natura, dzięki wzajemnemu sąsiedztwu, zyskają na wyrazistości, nabierają nowych, głębszych znaczeń.
W dniu wernisażu organizatorzy Wioletta i Sebastian zainaugurują otwarcie OGRODU RZEŹBY. W przestrzeni tej będzie można zobaczyć około 25 monumentalnych form rzeźbiarskich w różnych materiałach. Rzeźby autorstwa organizatorów należą do stałej ekspozycji, natomiast zaproszeni artyści, będą prezentować swe prace w czasie trwania wystawy. 
 
Organizatorzy: 
Wioletta Buczek- Warszawa
Sebastian Warszawa
Uczestnicy:
Dawid Biernat
Antoni Buczek 
Małgorzata Chlebek
Paweł Chlebek
Zbigniew Czyż
Bogusław Kędzierski
Magdalena Kędzierska
Dawid Kędzierski
Michał Mroczka
Kosma Ostrowski
Sylwia Wójcik
 
Program imprezy
 
30 sierpnia 
godz. 15.00 – wernisaż wystawy, otwarcie przestrzeni Ogrodu Rzeźby
godz. 15.00-19.45 – wystawa dostępna dla zwiedzających
godz. 16.00-19.00 – spotkania z artystami
 
 
31 sierpnia 
godz. 10.00-17.00 – wystawa dostępna dla zwiedzających
godz. 17.00 – zamknięcie wystawy
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy