Reklama

Kultura

Weekend w japońskim klimacie

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 29.07.2014
13835_447_iga_2-001
Share
Udostępnij
Co łączy egzotyczną Japonię z Podkarpaciem? Od czternastu lat Festiwal Kultury Japońskiej „Letni powiew Japonii” i jego charyzmatyczne organizatorki: Iga Dżochowska, niestrudzenie promująca Polskę i Podkarpacie w Japonii i Japonię na Podkarpaciu, oraz Atsuko Ogawa, pianistka, która kilka lat temu porzuciła wygodne życie w Japonii i zamieszkała w… Przemyślu.
 
Czternaście lat temu Iga Dżochowska wraz z Atsuko Ogawą postanowiły zorganizować imprezę, która przybliżyłaby mieszkańcom Podkarpacia kulturę odległej Japonii. Od tej pory co roku do zamku w Krasiczynie przyjeżdżają uznani japońscy artyści: muzycy, tancerze, naukowcy, projektanci oraz dyplomaci. Podczas tegorocznej edycji publiczność będzie mogła zobaczyć m.in. tradycyjny taniec wyspy Okinawy i posłuchać pochodzącego stamtąd instrumentu o nazwie sanhsin; poznać poezję Haiku oraz uczestniczyć w koncertach fortepianowych.
W tym roku „Letni powiew Japonii" gościł już w Ustrzykach Dolnych, a już w najbliższy weekend będą mogli wziąć w nim udział mieszkańcy Jarosławia (3 sierpnia), Krasiczyna (3 sierpnia) i Przemyśla (2 sierpnia). Organizatorami są po raz czternasty Fundacja Polsko – Japopońska YAMATO oraz Centrum Kultury japońskiej w Przemyślu. 
 
Program
„Letni powiew Japonii” XIV Festiwal Kultury Japońskiej  
 
 2 sierpnia 2014, sobota, godz. 17-20
 Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek – Przemyśl
 
3 sierpnia, niedziela, godz. 12-16
Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie
 
3 sierpnia, niedziela, godz. 17-20
Kościół Chrystusa Króla w Jarosławiu 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy