Reklama

Kultura

Kobieta w roli głównej. Z Beatą Kuman w Kinie za Rogiem

Aneta Gieroń
Dodano: 20.07.2022
65183_beata
Share
Udostępnij
We wtorek, 26 lipca o godz. 18.00 w Kinie za Rogiem w Rzeszowie kolejne spotkanie z cyklu „Kobieta w roli głównej”. Gościem specjalnym będzie Beata Kuman, historyczka sztuki, od 17 lat pracowniczka działu sztuki w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, opiekunka zbiorów rzemiosła artystycznego i kuratorka wystaw poświęconych sztuce oraz historycznej modzie damskiej, która opowie o pracy muzealnika, pasji tworzenia kolekcji oraz wystawie "Modowy Luksus". Po spotkaniu dokument „McQueen" prezentujący życie prywatne i zawodowe słynnego brytyjskiego projektanta Alexandra McQueena. Wstęp 15 zł.
 
To już kolejne spotkanie z cyklu „Kobieta w roli głównej” orgaznizowane przez rzeszowskie Kino za Rogiem, a które ściąga liczne grono rzeszowianek, które chcą się spotkać, porozmawiać i obejrzeć bardzo dobry film w kameralnym gronie. Był już wieczór z aktorką, Magdaleną Kozikowską-Pieńko, w najbliższy wtorek spotkanie z Beatą Kuman, autorką m.in. wystawy „Modowy luksus”, na którą składa się 208 kobiecych strojów i akcesoriów kupionych za 313 tys. zł ze zbiorów Hanny Szudzińskiej, a którą do końca sierpnia można oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.
 
Dodatkowo, Wioletta Kmiecik – doradca piękna, wykona wszystkim paniom bezpłatny zabieg SPA dla dłoni! Będzie też losowanie upominków dla pań, a co najważniejsze,  projekcja znakomitego filmu nominowanego do nagrody Bafta, ukazującego życie prywatne i zawodowe słynnego brytyjskiego projektanta Alexandra McQueena.

McQueen w Kinie za Rogiem w Rzeszowie

To był Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. Odważny i bezkompromisowy McQueen zwykł mawiać: "Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n'roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje, szok i atak serca". Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd: Rihanny czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie? "McQueen" to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury. 
 
W związku z dużym zainteresowaniem filmem, w Kinie za Rogiem będą też dodatkowe seanse tego filmu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy