Reklama

Kultura

“Bliźniemu swemu…” Artyści dzielą się sercem i talentem

Artykuł Partnera
Dodano: 07.03.2014
No image
Share
Udostępnij
Dzieła m.in. Franciszka Starowieyskiego, Eugeniusza Geta – Stankiewicza, Zdzisława Beksińskiego, Mirosława Bałki, Edwarda Dwurnika, pracę Magdaleny Abakanowicz, Józefa Hałasa czy Jacka Hazuki będzie można podziwiać od 6 do 29 marca w Centrum Kulturalno – Handlowego Millenium Hall oraz we wnętrzach Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów. 30 marca natomiast zostaną one zlicytowane przez Fundację „Bliźniemu swemu…” działającą na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. W tym roku pod młotek pójdzie aż 317 prac.
 
Na wystawy pt: „Bliźniemu swemu…” kontynuowane od ponad 24 lat udaje się zgromadzić dzieła najwybitniejszych polskich artystów, którzy  –  dzieląc się swoim sercem i talentem  – dają najuboższym rzecz najcenniejszą:  chleb i wiarę w drugiego człowieka, nadzieję i siłę do podjęcia kolejnej próby walki o swoje życie – wyjaśnia Emil Jurkiewicz, kurator wystawy.

317 prac przekazanych fundacji przez 288 artystów można zobaczyć od 6 do 29 marca. Są one wyeksponowane na pasażach w CKH Millenium Hall oraz w Hotelu Hilton Garden INN. Tam też 30 marca o godz. 10. odbędzie się wielka ich licytacja. Fundacja spodziewa się dużego zainteresowania, ponieważ prace te były wcześniej wystawiane w warszawskiej Zachęcie, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. Na aukcje wystawione są dzieła przedstawiające współczesne malarstwo polskie. 
 
Aukcja "Bliźniemu swemu" organizowana jest w Rzeszowie od 1990 r., co dwa lata. Jej organizatorem jest rzeszowska fundacja o tej samej nazwie. Cały dochód ze sprzedaży dzieł sztuki przeznaczony zostanie na rzecz biednych i bezdomnych, którymi opiekuje się Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.
 
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta istnieje od 1981 r. Prowadzi na terenie kraju ponad 100 placówek (domy dla bezdomnych, hospicja, domy dziecka); wydaje dziennie kilkadziesiąt tysięcy darmowych posiłków. Jednym ze sposobów zdobywania funduszy na działalność są aukcje charytatywne organizowane przez Fundację "Bliźniemu swemu".

Aukcja charytatywna odbędzie się 30 marca godz 10:00 w hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów (al. Kopisto 1).

Szczegółowe informacje na stronie www.blizniemuswemu.pl

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy