Reklama

Kultura

Już w piątek “Artystyczny Ul z Woli Sękowej” – wernisaż wystawy Moniki Wolańskiej

opracowanie Monika Szczepan
Dodano: 28.02.2014
11181_9964_Monika_1
Share
Udostępnij
7 marca (piątek) o godz. 18 w Galerii Przy Pętli w Cisnej odbędzie się wernisaż wystawy „Artystyczny Ul z Woli Sękowej”. Będzie można zapoznać się z dokonaniami Moniki Wolańskiej, animatorki kultury i dyrektorki Uniwersytety Artystycznego w Woli Sękowej. W programie również reportaż filmowy oraz koncert zespołu Widymo.
 
Podczas wystawy zaprezentowane będą prace plastyczne Moniki Wolańskiej oraz uczestników zajęć w „Ulu”, m.in. gobeliny, ikony, ceramika. Wernisaż urozmaici koncert zespołu Widymo prowadzony przez Moriannę Jarę – Ukrainkę na stałe mieszkającą w Sanoku.
 
 
Monika Wolańska to artystka, animatorka kultury, pieśniarka zespołu Widymo, wykładowczyni, a także dyrektorka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. W 2013 r. za swoje dokonania w dziedzinie kultury otrzymała nagrodę „Kulturysta Roku” przyznawaną przez Trójkę Polskiego Radia. 
 
Wernisaż wystawy Moniki Wolańskiej przypada w 55-lecie Uniwersytety Artystycznego w Woli Sękowej. Artystka kieruje placówką od ośmiu lat i w tym czasie udało jej się m.in. przenieść ją ze Wzdowa, gdzie groziło jej zamknięcie, znaleźć nową siedzibę w Woli Sękowej i z sukcesami kontynuować działalność kulturalno-edukacyjną. 
 
W piątek, podczas wernisażu wystawy prac artystki, będzie okazja nie tylko do zapoznania się z jej twórczością, lecz również dokonaniami zawodowymi związanymi z jej działalności dyrektorską i animatorską w dziedzinie kultury.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy