Reklama

Kultura

W Rzeszowskim Domu Sztuki otwarto wystawę Szancenbacha [FOTORELACJA]

Alina Bosak
Dodano: 01.04.2022
61884_5k4a2073
Share
Udostępnij
„Między Paryżem a pracownią” to tytuł wystawy prac – obrazów i fotografii jednego z najwybitniejszych polskich malarzy kolorystów – prof. Jana Szancenbacha można oglądać, a także nabyć w Rzeszowskim Domu Sztuki Adama Rajzera przy ul. Mickiewicza 13 w Rzeszowie. Cieszą się wielkim zainteresowaniem, a marcowy wernisaż przyciągnął mnóstwo gości.
 
30 prac olejnych, 10 na papierze oraz fotografie z Paryża wykonane przez prof. Jana Szancenbacha to zbiór, który z pomocą rodziny profesora zgromadził na wystawie właściciel rzeszowskiej galerii i kolekcjoner Adam Rajzer. Dzieła artysty przedstawia wielbicielom malarstwa już po raz trzeci – po raz pierwszy zrobił to cztery lata temu w foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a także w Lublinie w Galerii Wirydarz. Teraz zaprasza do przytulnych wnętrz Rzeszowskiego Domu Sztuki nieopodal Rynku.
 
Wernisaż dzieł Jana Szancenbacha, wieloletniego pedagoga i rektora krakowskiej ASP, zorganizowany 10 marca br., był tu wyjątkowym towarzyskim wydarzeniem. Wielbiciele i mecenasi sztuki, artyści i poeci, przedstawiciele rzeszowskiej bohemy spotkali się, by powitać martwe natury i paryskie widoczki pędzla wyjątkowego artysty. Nie zabrakło wśród nich Andrzeja Korca, rzeszowskiego malarza, który był jednym z ulubionych studentów profesora Szancenbacha. Dziś i on olśniewa kolorami idąc w ślady swojego mistrza.
 
Wystawa jest „Jan Szancenbach. Między Paryżem a pracownią” pozostanie czynna do 15 kwietnia. Trzeba się wybrać.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy