Reklama

Kultura

DziałajMY! Pieniądze na własne inicjatywy kulturalne

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 08.02.2022
59771_27
Share
Udostępnij
Masz w głowie pomysły na wystawę, koncert, spotkanie, szkolenie, happening lub inne działanie kulturalne, ale nie jesteś członkiem żadnej formalnej organizacji? Czujesz, że możesz nie mieć wystarczającego doświadczenia, by zrealizować to, o czym marzysz? Działający w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowski Inkubator Kultury chętnie Ci pomoże – dostaniesz tu wsparcie merytoryczne i możesz pozyskać finansowe środki. Wszystko to w ramach konkursu grantowego DziałajMY, który pomoże postawić pierwsze kroki w realizowaniu własnych kulturalnych inicjatyw.
 
Rzeszowski Inkubator Kultury to część Estrady Rzeszowskiej, którego celem jest między innymi wspieranie młodych i ambitnych, którzy chcą działać w różnych obszarach kultury. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, udostępnia przestrzeń na wystawy, warsztaty, czy wreszcie prowadzi Akademię Wolontariatu. Teraz RIK ogłasza też konkurs grantowy DziałajMY dla osób, które chcą zrealizować swój projekt kulturalny, choć nie należą do formalnych organizacji. 
 
Zasady konkursu są bardzo proste! O przyznanie dotacji może ubiegać się minimum trzyosobowa grupa osób pełnoletnich, które w terminie od 1 maja do 30 listopada 2022 roku wspólnie chcą realizować działania kulturalne na rzecz społeczności lokalnej, zwłaszcza mieszkańców Rzeszowa. Nie trzeba przy tym wnosić żadnego finansowego wkładu własnego. Liczą się za to kreatywne pomysły. 
 
Do zdobycia są granty w wysokości do 1500 zł. Łączna pula to 15 000 zł. RIK zaznacza, że służy pomocą przy realizacji projektów – oferuje własną opiekę merytoryczną i wsparcie zewnętrznych specjalistów. 
 
Nabór wniosków, które wraz ze szczegółowym regulaminem są dostępne na stronie http://inkubatorkultury.eu/projekty/konkurs-grantowy-dzialajmy/, trwa do 6 marca 2022 roku. 

Pytania można zadawać drogą mailową kontakt@inkubatorkultury.eu i telefonicznie: 503 008 989. RIK zorganizuje też spotkanie informacyjne, którego termin ogłosi na swoim profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/inkubator.rzeszow. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy