Reklama

Kultura

Historia Rzeszowa w słuchowisku Polskiego Radia Rzeszów

Aneta Gieroń
Dodano: 07.11.2013
8707_Radio_3
Share
Udostępnij
11 listopada o godz. 18 na antenie Polskiego Radia Rzeszów usłyszymy pilotażowy odcinek słuchowiska „Drabina do nieba”, do którego scenariusz napisał Jerzy Fąfara. Słuchowisko na stałe do ramówki Polskiego Radia Rzeszów wejdzie w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale jego pilotażowy, pierwszy odcinek będzie wyjątkowy, bo premiera odbędzie się w studiu koncertowym rozgłośni przy ul. Zamkowej w Rzeszowie z udziałem publiczności na żywo. Miłośnicy słuchowisk radiowych zaproszenie na to wydarzenie mają szansę wygrać słuchając w najbliższych dniach Radia Rzeszów.
 
 „Drabina do nieba” będzie sfabularyzowaną historią Rzeszowa, gdzie w sagę rodzinną wpisane zostaną wydarzenia związane z miastem począwszy od 1912 r. po … współczesność. Będzie to opowieść o niewielkim galicyjskim miasteczku z początku XX wieku, które w kolejnych dekadach zmieniało się i nabrało znaczenia i które w XX -leciu międzywojennym stało się ważnym ośrodkiem Centralnego Okręgu Przemysłowego, a na początku XXI wieku jest już jednym z ważniejszych i piękniejszych miast w Polsce.
 
Autorem scenariusza jest Jerzy Fąfara, autor wielu słuchowisk, publikowanych na antenach radiowych w całym kraju i w programie I PR. Fąfara w 2004 roku za słuchowisko „Brzytwy kata Sellingera” zdobył Grand Prix na Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji „Dwa Teatry”. 
 
Emisja „Drabiny do nieba” planowana jest w 3 seriach po 20 odcinków, a w słuchowisku wystąpią aktorzy rzeszowskich scen: Dagny Cipora, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Robert Chodur, Michał Chołka, Marek Kępiński, Wojciech Kwiatkowski, Piotr Napieraj i Andrzej Piecuch. Słuchowisko reżyseruje Grzegorz Styła, muzykę napisał Michał Urban, a kierownikiem produkcji jest Andrzej Zajdel.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy