Reklama

Kultura

Wybitni artyści oddają swoje prace, by wspomóc najuboższych

Artykuł Partnera
Dodano: 06.11.2013
8691_Jacek_Hazuka_Bez-slowIX
Share
Udostępnij
Abakanowicz, Dominik, Dwurnik, Gierowski i wielu innych wybitnych artystów – oddają swoje prace, by wspomóc najuboższych, to oznacza, że rusza kolejna edycja wystaw i aukcji „Bliźniemu Swemu… 2013/2014”.
 
Już za dwa tygodnie rozpoczyna się XIII edycja wystaw i aukcji „Bliźniemu Swemu… 2013/2014”. To wydarzenie z ponad 20 letnią tradycją, w ramach którego wybitni polscy artyści przekazują swoje prace, aby wspomóc działalność jednej z największych organizacji dobroczynnych w Polsce jaką jest Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.
 
Organizatorem inicjatywy, która ma postać cyklu wystaw zakończonych wielką aukcją charytatywną jest Fundacja „Bliźniemu Swemu…” działająca na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Wystawy odbywać się będą we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Rzeszowie. Całe przedsięwzięcie zostanie zwieńczone aukcją w dniu 30 marca 2014 r. (niedziela) w Rzeszowie, podczas której prace artystów będą poddane licytacji. Dochód z niej zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym, których otacza opieką Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. 
 
Piękno dla dobra
 
W XIII edycję wystaw i aukcji „Bliźniemu Swemu… 2013/2014” zaangażowały się takie autorytety świata sztuki jak Magdalena Abakanowicz, Jan Berdyszak, Tadeusz Dominik, Stefan Gierowski, Edward Dwurnik, Katarzyna Kozyra, Jarosław Modzelewski, Igor Mitoraj, Rafał Olbiński oraz wielu innych.
 
– Wystawy i aukcje organizujemy już od 1990 roku i należą one do najbardziej znanych w Polsce przedsięwzięć charytatywnych i artystycznych. W tym roku 282 artystów przekazało nam ponad 300 swoich unikatowych dzieł. Rozpoczynamy wystawą we Wrocławiu, w kolebce naszej Organizacji, a oficjalne otwarcie wraz z happeningiem artystycznym nastąpi w dniu 20 grudnia w Galerii Narodowej „Zachęta” w Warszawie  – podkreśla Emil Jurkiewicz, z Zarządu Głównego TPBA, Prezes Zarządu Fundacji „Bliźniemu Swemu…”.

Więcej informacji na stronie www/blizniemuswemu.pl

Leszek Sokół "Z wizytą"
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy