Reklama

Kultura

Na aukcji charytatywnej w Rzeszowie prawie 47 tys. zł dla dziecięcego hospicjum

Aneta Gieroń
Dodano: 06.10.2013
7895_aukcja-chaytatywna-21
Share
Udostępnij
47 tys. zł bez kilkuset zł udało się zebrać w niedzielę podczas VI Charytatywnej Aukcji Obrazów na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. A to niepełna jeszcze kwota, bo prace, które nie znalazły nabywców, w kolejnych tygodniach będzie można kupić  w siedzibie Fundacji przy ul. Lwowskiej 132 w Rzeszowie. Organizatorzy licytacji są pewni, że ubiegłoroczny rekord hojności, czyli prawie 50 tys. zł na pewno uda się pobić.
 
Na aukcję od 6 lat organizowaną w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w tym roku artyści podarowali ponad 180 prac; obrazów, rzeźb oraz  rysunków. Najwyższą cenę, 4,5 tys. zł  zapłacił nabywca obrazu Marii Dziopak pod tytułem „Morze Nadziei". Pieniądze uzyskane z licytacji zostaną przeznaczone na zakup leków dla podopiecznych z domowego i stacjonarnego hospicjum dla dzieci.
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum najciężej chorym dzieciom pomaga od dawna, ale dopiero dwa lata temu w Rzeszowie postało pierwsze w Polsce stacjonarne hospicjum dla dzieci. Hospicjum posiada 20 łóżek, z których większość non stop zajmują potrzebujące dzieci z Podkarpacia i całej Polski. Hospicjum na stacjonarną działalność otrzymuje ledwie 30 proc. dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, resztę pieniędzy musi zdobyć w ramach kampanii 1% oddawanego od podatku oraz organizując gale i imprezy charytatywne.  W 2012 r. ambasadorką rzeszowskiego hospicjum zgodziła się zostać Justyna Steczkowska. 
 
Fundacja, oprócz prowadzenia stacjonarnego hospicjum, opiekuje się także dziećmi w hospicjach domowych i ich rodzinami. Nierzadko oprócz wsparcia medycznego i finansowego, jest to także pomoc psychologiczna.
 
fot. T. Poźniak
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy