Reklama

Kultura

W sobotę w Dębicy wystartuje festiwal Goodfest

Opracowała Ewelina Czyżewska
Dodano: 14.06.2016
27800_Untitled-1
Share
Udostępnij
18 czerwca, na stadionie Wisłoki już po raz piąty odbędzie się festiwal Goodfest. Na dwóch scenach wystąpią polscy artyści. Od brzmień electropopowych, poprzez hip-hop z elementami rocka, przeniosą publiczność do alternatywnej przestrzeni muzycznej. Kogo usłyszymy na festiwalu w Dębicy?

Festiwal Goodfest to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych na Podkarpaciu. Odbędzie się już po raz piąty. Jak co roku organizowany jest przez Firmę Oponiarską Dębica oraz Goodyear Dunlop Tires Polska. W tym roku przygotowane są dwie sceny muzyczne. Główna, na której zagrają Natalia Nykiel, duet Sokół i Marysia Starosta oraz Kayah. Na drugiej scenie zaprezentują się przedstawiciele muzyki alternatywnej w tym The Dumplings, Taco Hemingway i Domowe Melodie.

Zanim jednak pojawią się gwiazdy festiwalu, na scenie głównej swoje umiejętności zaprezentują finaliści konkursu Goodfest Dobre Dźwięki. To zespoły KOSMOS, Sztokholm oraz Can’tExplain. Zawalczą one o uznanie publiczności, której poparcie będzie mierzone decybelomierzem. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych.

– Mamy nadzieję, że tegoroczna odsłona festiwalu spotka się z dużym zainteresowaniem – mówi Paweł Jezierski, menedżer ds. komunikacji Goodyear Polska i Ukraina. – Tym razem połączyliśmy odmienne gatunki i style artystyczne. Dzięki temu, zebrana w Dębicy publiczność z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Scena główna to znane i lubiane dźwięki

Natalię Nykiel poznaliśmy w programie The Voice of Poland. Obecnie uznawana jest za objawienie nurtu electro pop. W swojej twórczości eksperymentuje z dźwiękami nie oglądając się na trendy. Projekt Sokół i Marysia Starosta, ciężko sklasyfikować. Ich twórczość – mimo że osadzona w hip-hopie – oscyluje także wokół rocka, alternatywy i elektroniki.
 
Kayah to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych polskich wokalistek. Artystka przez lata udowadnia, że doskonale czuje się w różnych muzycznych konwencjach. Na swoim koncie ma już albumy folkowe, jazzowe, a nawet klubowe. Obecnie obchodzi 20-lecie pierwszego solowego krążka – Kamień, z którym podróżuje po całej Polsce. W Dębicy zaprezentuje najważniejsze i najbardziej popularne utwory.

Scena muzyki alternatywnej dla poszukujących nowych brzmień

Taco Hemingway to raper, który swoją twórczością namieszał w świecie rodzimego hip-hopu. Jego teksty są precyzyjnym komentarzem otaczającej nas rzeczywistości. Nie unika portretowania współczesnych mieszczan i zdradzania smaczków z ich codziennego życia.
 
Domowe Melodie na swoim koncie mają dwie płyty oraz setki wyprzedanych koncertów na najważniejszych scenach w kraju. Ten zespół to fenomen naszych czasów i dowód, że bez wsparcia wielkich wytwórni i promotorów można zrobić wiele.

The Dumplings to młody duet z Zabrza, tworzący nowoczesną elektronikę. Na pierwszy plan wysuwa się w niej intensywność emocjonalna, która – jak sami twierdzą – została przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Zespół nie daje się zaszufladkować i nie godzi się na artystyczne kompromisy.

Otwarcie bram stadionu zaplanowano na godzinę 16.00. Wstęp jest bezpłatny.

Scena główna

18:00 – Goodfest Dobre Dźwięki: Can’tExplain

18:35 – Goodfest Dobre Dźwięki: Sztokholm

19:10 – Goodfest Dobre Dźwięki: KOSMOS

20:00 – Natalia Nykiel

21:30 – Sokół i Marysia Starosta

23:00 – Kayah

Scena alternatywna

20:30 – Taco Hemingway

21:45 – Domowe Melodie

23:00 – The Dumplings

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu Goodfest znajdują się na stronie: goodfestdebica.pl oraz na www.facebook.com/goodfest.debica/
 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy