Reklama

Kultura

Rzeszów Breakout Days. Wstęp wolny na koncerty plenerowe

Alina Bosak
Dodano: 06.09.2022
66560_nalepa
Share
Udostępnij
John Porter i Wojciech Klich, Nocna Zmiana Bluesa – nie tylko oni kuszą w programie zbliżającego się festiwalu Rzeszów Breakout Days. Od 1 do 17 września zaplanowano pięć koncertów i wspólne granie piosenki „Kiedy byłem małym chłopcem” pod pomnikiem Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja. Bo to na cześć ojca polskiego bluesa odbywa się w Rzeszowie od kilku lat to wyjątkowe muzyczne spotkanie. 
 
Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. – Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem – przypomina Klaudia Mazur z Estrady Rzeszowskiej, zajmującej się z ramienia miasta organizacją wydarzenia, i zachęca do zakupu biletów, które w przedsprzedaży są o 10 zł tańsze i kosztują 45 zł. W dniu koncertu cena będzie wynosić 55 zł. 
 
Bilety obowiązują na niektóre koncerty. Dwa z nich to wydarzenia plenerowe i otwarte dla wszystkich – pierwsze na Rynku i finał z dwoma koncertami w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Ale po kolei.

Szczegóły programu

Koncert otwarcia będzie w Kinie Zorza, w czwartek 1 września, o godz. 20.00. Gra zespół Nie-Bo wraz z 3-osobową sekcją dętą. Zespół w składzie: Robert Lubera, Żaneta Lubera, Wojciech Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Sebastian Stanny, Rafał Gańko, Tomasz Dworakowski. Gościnnie wystąpią muzycy, których pełen koncerty usłyszymy w kolejnych dniach, a więc: Piotr Nalepa,  John Porter i Wojciech Klich. Koncert będzie transmitowany przez Radio Nowy Świat. Wejście jest biletowane. Bilety w cenie jaką podano wyżej. 
 
W piątek Breakout Days zaistnieje na rzeszowskim Rynku. O godz. 18.00 na plenerowej scenie szykowany jest koncert Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie, po którym sporo fanów bluesa ruszy do Kina Zorza, gdzie o godz. 20.00 zagra John Porter z zespołem. Gościnnie wystąpi Agata Karczewska. Ten koncert jest biletowany.

Wspólne granie pod pomnikiem Nalepy

Finał Rzeszów Breakout Days i akcja Gramy dla Nalepy nastąpi w sobotę. O godz. 16:00 tłum z gitarami zgromadzi się  przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja i zagra słynny motyw z bluesowego evergreenu „Kiedy byłem małym chłopcem”.
 
A na koniec, już wieczorem w Parku Jedności Polonii z Macierzą, o godz. 18:00 wystąpi Daryl Strodes Band, a o 20:00 koncert Nocnej Zmiany Bluesa zamknie Rzeszów Breakout Days. 
 
Bilety na koncerty w Zorzy można kupić online: bilety.estrada.rzeszow.pl lub w Rzeszowskich Piwnicach.
 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy