Reklama

Kultura

Swing w Filharmonii Podkarpackiej

opracowanie Monika Szczepan
Dodano: 25.02.2014
11132_FR
Share
Udostępnij
Piątek (28 lutego) w Filharmonii Podkarpackiej upłynie pod znakiem swingu. Orkiestra Symfoniczna zagra pod batutą Jose Fereira Lobo wraz z Garym Guthmanem, najznakomitszym trębaczem naszych czasów, oraz zespołem Gareg. 

Muzycy filharmonii rzeszowskiej oraz zaproszeni goście zaprezentują publiczności stare, lubiane przeboje swingowe, które zabrzmią w zupełnie nowych, oryginalnych aranżacjach. W programie m.in. utwory Benny Goodman’a, Tommy Dorsey’a, Harry Jamesa, Duke’a Elingtona czy Lionela Hamptona.
 
Gary Guthman uznany jest przez amerykańskich krytyków za jednego z najlepszych trębaczy-solistów naszych czasów. Za swoje muzyczne dokonania został odznaczony wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i to tam właśnie rozpoczynał karierę, jednak obecnie doceniany jest na całym świecie. Najbliższy jego sercu jest oczywiście swing.
 
Współpracował zarówno z najlepszymi orkiestrami symfonicznymi, jak również gwiazdami muzyki popularnej, takimi jak m.in. Tony Bannett, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka czy Bee Gees. Oprócz tego Guthman przez wiele lat prowadził działalność pedagogiczną, jest nie tylko muzykiem, lecz również producentem muzycznym oraz aranżerem. W 2009 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie mieszka po dziś dzień, a w roku 2011 uzyskał polskie obywatelstwo. 

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, ul. Chopina 30

Piątek, 28 lutego 2014 r., godz. 19
 
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej
Dyrygent – Jose Fereira Lobo
Trąbka – Gary Guthman
Zespół Gareg w składnie:
Fortepian – Filip Wojciechowski
Kontrabas – Paweł Pińta
Perkusja – Adam Lewandowski 
 
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 40 zł – ulgowy
Szczegółowe informacje na stronie: www.filharmonia.rzeszow.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy