Reklama

Kultura

W urodziny Osieckiej koncert Dagny Mikoś w G2A Arena

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.10.2021
56866_dagny
Share
Udostępnij
Już w najbliższą sobotę, 9 października o godz. 19 premierowy koncert Dagny Mikoś poświęcony Agnieszce Osieckiej z okazji 85. rocznicy urodzin tej znakomitej poetki i autorki tekstów piosenek. Rzeszowska aktorka nagrała debiutancką płytę „Dagny/Osiecka”, na której znalazło się 10 piosenek Osieckiej w nowych aranżacjach, a w sobotę będzie uroczysta premiera krążka. W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety, które można znaleźć na stronie Lady Rzeszowskiej.
 
Wiosną tego roku Dagny ogłosiła publiczną zbiórkę, która pozwoliłaby jej wejść do studia nagraniowego i… okazało się, że bardzo szybko zebrała potrzebną sumę.

– Rok 2020 okazał się być przełomowym w moim myśleniu o sztuce i o sobie jako artystce – przyznaje Dagny Mikoś. –  Kilka miesięcy odosobnienia i tęsknoty za Teatrem, sprawiły, że narodziło się we mnie ogromne pragnienie pozostawienia po sobie "trwałego, radosnego, artystycznego śladu”. Stąd pomysł na płytę z piosenkami Agnieszki Osieckiej, który dojrzewał we mnie od sierpnia 2019 roku, kiedy zostałam wyróżnioną Finalistką 22. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Pamiętajmy o Osieckiej”.
 
Jak opowiada aktorka, twórczość Agnieszki Osieckiej towarzyszy jej niemalże od początku artystycznej drogi, lecz dopiero teraz dojrzała do tego, aby zmierzyć się z jej piosenkami „na poważnie”.
 
Autorem nowych aranżacji do tekstów Osieckiej jest Mikołaj Babula. W zespole Dagny Mikoś są też Bartek Bąk (perkusja) i Marcin Chatys (bas, moog). Dominika Kindrat jest trenerką wokalną oraz autorką i inspiratorką chórów, jakie znalazły się na płycie.

Płyta „Dagny/Osiecka” ukaże się dopiero po premierowym koncercie, zatem wszyscy widzowie obecni na sobotnim wydarzeniu, będą mieli okazję jako pierwsi zapoznać się z energetycznym materiałem muzycznym, nad którym zespół "osieckowego" projektu Dagny Mikoś pracuje od ponad pół roku!

Podczas premierowego koncertu Dagny wystąpi w towarzystwie 6-osobowego zespołu, w wyjątkowej oprawie wizualnej (specjalnie zaprojektowane kostiumy i światła).
 
Produkcja, pomysł, główny wokal: Dagny Mikoś
Kierownictwo muzyczne, aranżacje, piano: Mikołaj Babula
Bas, moog: Marcin Chatys
Perkusja: Bartek Bąk
Przygotowanie wokalne: Dominika Kindrat Vocal Studio
Chórki: Dominika Kindrat, Gaba Janusz, Mateusz Mikoś
Reżyseria dźwięku: Adrian Kasprzyk
Reżyseria światła: Valentin Pasichniuk
Kostiumy: Monika Gładyś
Materiały graficzne: Justyna Wiśniowska
Fotografie: Damian Homa
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy