Reklama

Kultura

Rzeszów Breakout Days 2021: koncert na Podpromiu i w BWA

Alina Bosak
Dodano: 09.09.2021
56092_festiwall
Share
Udostępnij
16 września startuje Rzeszów Breakout Days 2021, trzydniowy festiwal pamięci Tadeusza Nalepy – ponadczasowego artysty, rzeszowianina, którego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc narzucone w latach 70. wzorce. Zaplanowano dwa koncerty plenerowe – na Podpromiu i przed BWA. Nie zabraknie też wspólnego grania dla Nalepy na ul. 3 Maja.
 
 
W czwartek, 16 września, koncert otwarcia na scenie WDK w Rzeszowie zagrają: Tomasz Organek, Wojtek Cugowski, Kajetan Galas, Bartosz Łęczycki, Piotr Nalepa oraz zespół Nie-Bo i trzyosobowa sekcja dęta. Na to wydarzenie bilety zostały już wyprzedane. Za to 17 września, w piątek, o godz. 19. organizatorzy zapraszają na koncert plenerowy na parkingu Podpromie. Zagrają: Nie-Bo, Piotr Nalepa, Ørganek. Wstęp wolny, nie obowiązują wejściówki. Do strefy koncertowej wejdzie tyle osób, na ile pozwalają przepisy sanitarne.
 
Tego samego dnia, o godz. 22, odbędzie się jeszcze Koncert Laboratorium w WDK. Zespół Laboratorium, uznawany za legendę jazz rocka, zagra w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Paweł Dobrowolski. Wszystkie wejściówki zostały już zarezerwowane. 
 
W sobotę, o godz. 16, przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja odbędzie się coroczna akcja „Gramy dla Nalepy”. Estrada Rzeszowska zaprasza do wspólnego grania wszystkich chętnych gitarzystów. Instrukcję i chwyty piosenki „Kiedy byłem małym chłopcem” można pobrać ze strony Estrady Rzeszowskiej
 
Niedługo po wspólnym gitarowym graniu i śpiewie, o godz. 17.30, na festiwalową projekcję filmową zaprasza kino Zorza. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to obsypana nagrodami animacja Mariusza Wilczyńskiego – przejmująca opowieść o czasie i przemijaniu. Reżyser wspomina swoich rodziców i najlepszego przyjaciela Tadeusza Nalepę, którego muzyką zilustrował filmowy obraz. Seans gratis. Bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie Estrady Rzeszowskiej. Są jeszcze wolne miejsca.
 
Rzeszów Breakout Days 2021 zakończy koncert Gary Moore Tribute Band, na parkingu przy BWA (między synagogami), o godz. 20.00.

Wstęp wolny, nie obowiązują wejściówki. Do strefy koncertowej wejdzie tyle osób, na ile pozwalają przepisy sanitarne. 
 
Wszystkie koncerty poprowadzi Jan Chojnacki, dziennikarz Radia Nowy Świat.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy