Reklama

Kultura

Koncert online – zespół Nawie w ramach Festiwalu Tony

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 25.03.2021
52967_nawie_obrandowane_
Share
Udostępnij
Estrada Rzeszowska zaprasza na cykl darmowych transmisji koncertów na żywo – Rze:Tony, w ramach Festiwalu Tony. Cykl jest wprowadzeniem do samego festiwalu, którego drugą edycję zaplanowano w tym roku na 30 i 31 lipca. Już w piątek, 26 marca, zaplanowano koncert Nawie.

Jako dziecko otrzymał w prezencie bębenek, dzięki któremu błyskawicznie zapałał miłością do bitów. Potem do jego rąk trafiła gitara, wreszcie komputer, który pozwolił na produkcje muzyczne. Mimo to Mateusz Musiał nigdy nie myślał o karierze muzyka jako takiej. Dziś jest rozpoznawalny w gronie fanów muzyki elektronicznej jako Musley. Na scenie w Estrada Studio wystąpi w duecie z Brunonem Lubasem. Panowie tworzą duet producencki związany z wydawnictwem RDNTSVRF. Jego nazwa to Nawie. Jak tłumaczy Musiał:
 
– Nawie to polskie słowo opisujące zaświaty w wierzeniach starosłowiańskich. Maciej Zeman odpowiada za mastering, natomiast za muzykę odpowiadam ja i Brunon. Cała historia stworzenia tego albumu jest taka, że pojechaliśmy razem w Bieszczady i spędziliśmy tam jeden wieczór improwizując, więc cały szkielet materiału powstał podczas improwizacji. Z około dwóch godzin, które wtedy nagraliśmy, złożyliśmy około 30-minutowy materiał, który mieliśmy zamiar jakoś wydać. Później była pandemia, każdy był zamknięty w swoich domach i doszliśmy do wniosku po złożeniu tego materiału, że w sumie dobrze byłoby zrobić z tego pełen album, zatem dwa ostatnie utwory dograliśmy już będąc w domu. Teraz, kiedy spotykamy się z Brunem, zawsze zabieramy ze sobą sprzęt – samplery, syntezatory i nagrywamy jakieś nowe rzeczy. 
 
Nawie inspiracje czerpie z brytyjskiego drum and bass, ale nie tylko. To muzyka, która ma w sobie pewien transowy groove, choć muzyką transową nie jest. Zatem jaką? O tym będzie można przekonać się już 26 marca. To właśnie tego dnia punktualnie o 20.00 na scenie w Estrada Studio stanie duet Nawie, a cały koncert będzie transmitowany na żywo na profilu FB Festiwalu Tony i kanale YouTube Estrady Rzeszowskiej.
 
TUTAJ można znaleźć wywiad z Musleyem przed koncertem Rze:Tony.
 
Rze:Tony – cykl bezpłatnych koncertów online w ramach Festiwalu Tony

Dwa cykle bezpłatnych koncertów transmitowanych na żywo w sieci to sposób Estrady Rzeszowskiej na promowanie kultury muzycznej w czasach pandemii. W ramach cyklu Rze:Tony przypisanego do Festiwalu Tony, na scenie w Estrada Studio zagrali już Pusta Przestrzeń, Sublunar, Żaneta Łabudzka i Mrzonki. Zapisy transmisji wszystkich koncertów można znaleźć na profilu FB Festiwalu Tony i kanale YT Estrady Rzeszowskiej. Z kolei 26 marca na żywo usłyszymy duet Nawie. 
 
Drugi z cyklów koncertów online granych w budynku Estrady Rzeszowskiej nosi nazwę Estrada Studio Live. Informacje na jego temat są udostępniane na stronie www Estrady i profilu na FB. 
 
Festiwal Tony: Nowy festiwal na muzycznej mapie Rzeszowa z coraz liczniejszym gronem fanów

Festiwal Tony to najmłodsze dziecko Estrady Rzeszowskiej. Na scenie stają artyści, którzy poruszają się poza utartymi muzycznymi szlakami, a w swojej twórczości eksperymentują z różnymi gatunkami, m.in. indie i art pop, r&b, elektronika, industrial, synth pop. Festiwal Tony to oryginalni twórcy, kameralna atmosfera, komfort słuchania. 
 
Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 2020 roku. Wówczas w ramach koncertów na dwóch scenach w budynku BWA zagrali Rosalie, Sanah, Zamilska, Erith, Niemoc, Perfect Son, Coals, Agim. Druga edycja planowana jest na 30 i 31 lipca, a line-up będzie znany już wkrótce. Więcej o festiwalu można przeczytać na stronie: http://festiwaltony.pl/
 
 

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy