Kraków

Zmodernizowany oddział chirurgii w szpitalu w Brzesku

Źródło: malopolska.pl
Dodano: 12.12.2023
Zdjęcie: malopolska.pl
Zdjęcie: malopolska.pl
Share
Udostępnij

Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku, który przeszedł gruntowną modernizację, został oddany do użytku. W poświęceniu i uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Józef Gawron i Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Modernizacja chirurgii w brzeskim szpitalu kosztowała ok. 2,5 mln zł. W ramach modernizacji wykonano roboty budowlane, instalacyjne, przebudowano sanitariaty, wydzielono izolatkę. Inwestycja obejmowała także wymianę wyposażenia pomieszczeń dla pacjentów i personelu, m.in. mebli, sprzętu medycznego, w tym łóżek szpitalnych, kardiomonitorów, defibrylatora, wózków, łóżka zabiegowego czy myjki. Unowocześniony oddział zapewnia miejsca dla 27 pacjentów.

Zmodernizowany oddział jest świetnie wyposażony, bardzo nowoczesny i świetnie się prezentuje. To oznacza dużo lepsze warunki pracy personelu szpitala, większe możliwości zabiegowe i większy komfort pacjentów, którzy tutaj korzystają z diagnostyki i leczenia. Serdecznie gratuluję państwu tak udanej inwestycji – powiedział wicemarszałek Józef Gawron, zaznaczając, że Zarząd Województwa Małopolskiego konsekwentnie wspiera szpital w działaniach i przedsięwzięciach nakierowanych na rozwój placówki.

Unowocześniona chirurgia to szansa, by lekarze jeszcze lepiej wykorzystywali swoje umiejętności i wiedzę, a pacjenci zyskali większe szanse na wyleczenie. Wielkie wyrazy uznania dla wszystkich państwa, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie – pokazaliście, że umiecie pozyskiwać środki na inwestycje i sprawnie je wykorzystywać – podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z rezerwy budżetowej w wysokości 1,5 mln zł. Pozostałą kwotę – milion złotychszpital dołożył z własnych środków.

Materiał prasowy portalu malopolska.pl

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy