Kraków

Specjalistyczna pomoc psychologiczna i pedagogiczna dla najmłodszych w poradni na os. Willowym

Źródło: krakow.pl
Dodano: 28.11.2023
Zdjęcie: Aline Ponce / Pixabay
Zdjęcie: Aline Ponce / Pixabay
Share
Udostępnij

Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na osiedlu Willowym 35 już otwarta! Placówka została przeniesiona z ulicy Półkole 11, a jej nowa siedziba mieści się w przebudowanym i kompleksowo zmodernizowanym budynku, w którym znajdują się m.in. 43 gabinety, sale terapeutyczne i sala konferencyjna.

W dzisiejszym otwarciu tej jednej z najważniejszych krakowskich inwestycji oświatowych, oddanych do użytku w tym roku, wzięła udział wiceprezydent Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

Przebudowa budynku na osiedlu Willowym rozpoczęła się w 2021 roku. W ramach inwestycji powstały nowe pomieszczenia funkcjonalne poradni dla około 300 osób. W budynku znalazła się także zewnętrzna winda dla osób niepełnosprawnych oraz nowe schody zewnętrzne. Wymienione zostały również wszystkie instalacje. Wykonano nowe pokrycie dachowe oraz wymieniono stolarkę okienno-drzwiową w całym obiekcie. Budynek został także ocieplony i zyskał nową elewację. Na potrzeby poradni, wokół placówki powstały drogi wewnętrzne i nowe chodniki z kostki brukowej oraz 26 miejsc parkingowych.

Koszt inwestycji, wliczając wyposażenie, wyniósł 17,3 mln zł.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy