Kraków

Ostrzeżenie przed burzami dla 15 województw. Lokalnie może pojawić się grad

maku/ pad/ PAP
Dodano: 19.05.2024
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Przemyśl, 02.05.2021. Burzowe chmury nad Przemyślem, 2 bm. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło, że w całym kraju pogoda może być niebezpieczna. Miejscami może spaść nawet 60 litrów wody na metr kwadratowy, a podczas burz porywy wiatru mogą osiągać 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy grad. Na Warmii i Mazurach w nocy możliwe opady śniegu. (dd/kf) PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz Przemyśl, 02.05.2021. Burzowe chmury nad Przemyślem, 2 bm. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło, że w całym kraju pogoda może być niebezpieczna. Miejscami może spaść nawet 60 litrów wody na metr kwadratowy, a podczas burz porywy wiatru mogą osiągać 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy grad. Na Warmii i Mazurach w nocy możliwe opady śniegu. (dd/kf) PAP/Darek Delmanowicz
Share
Udostępnij

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. W niedzielę miejscami wystąpią silne opady deszczu i pojawi się porywisty wiatr, lokalnie możliwy jest również grad.

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia nie będą obowiązywać wyłącznie w województwie podlaskim i miejscami w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim oraz lubelskim.

W zależności od regionu, ostrzeżenie zacznie obowiązywać w niedzielę od godz. 10, 13 lub 15, a wszędzie potrwa do godz. 23.

Na portalu X Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że burzom miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu, od 20 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie może pojawić się grad.

Jak informuje IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy