Reklama

Kraków

Weekend w Krakowie 26-28.01 – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 26.01.2024
Fot. Jan Graczyński
/ krakow.pl
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Share
Udostępnij

W nadchodzący weekend Kraków stanie się miejscem szczególnych wydarzeń, a głównym punktem programu będzie 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab WOŚP w Krakowie już po raz trzeci z rzędu zajmie swoją siedzibę w magistracie przy pl. Wszystkich Świętych. To będzie weekend pełen muzyki, emocji i solidarności!

32. finał WOŚP w Krakowie

Zbliża się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już po raz trzeci z rzędu jeden z krakowskich sztabów WOŚP będzie miał swoją siedzibę w magistracie przy pl. Wszystkich Świętych. Zagramy wspólnie 28 stycznia – tym razem dla zakupu sprzętu medycznego do oddziałów pulmonologicznych, by wspierać leczenie płuc po pandemii, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przedmiot szczególny, bo mogli korzystać z niego Józef Piłsudski i Ignacy Mościcki, trafił na licytację. Takim krakowskim akcentem Jacek Majchrowski wspiera tegoroczną akcję. Prezydent otrzymał fragment rzędu historycznej loży cesarskiej jako pamiątkę z okazji 130-lecia Teatru im. Słowackiego. Z orkiestrą gra również zastępca prezydenta Andrzej Kulig, a także instytucje kultury i jednostki miejskie. Sprawdź, co warto wylicytować, by pomóc WOŚP!

Weź udział w 11. Biegu Wielkich Serc

Bieg, organizowany przez Hufiec ZHP Kraków Podgórze i Sztab WOŚP #7382, ma charakter charytatywny, a cała opłata startowa zostanie przeznaczona na cele 32. Finału WOŚP. Trasa biegu licząca 5 km zapewni nie tylko sportowe wyzwania, ale także malownicze widoki Krakowa. Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia o godz. 12.00 – start na bulwarze Kurlandzkim przy moście Kotlarskim, meta w okolicach mostu Kotlarskiego.

45 lat zespołu góralskiego Hamernik – koncert jubileuszowy

W tym roku zespół góralski Hamernik świętuje swoje 45-lecie. Jubileuszowy koncert odbędzie się już 27 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury. W programie muzyka, taniec, śpiew górali podhalańskich oraz taniec zbójnicki.

Fotografie Edwarda Steichena na wystawie w MuFo

Jeszcze tylko do 28 stycznia w MuFo Rakowicka można oglądać pierwszą w Polsce retrospektywę twórczości Edwarda Steichena, jednego z ojców współczesnej fotografii, złożoną w całości z autorskich odbitek z kolekcji luksemburskiego Musée national d’archéologie, d’histoire et d’art.

„Drążenie miasta. Wschód”, czyli święto Rynku Podziemnego

Muzeum Krakowa zaprasza na święto Rynku Podziemnego, czyli cykl wykładów, spacerów edukacyjnych i warsztatów dla całych rodzin. W sobotę, 27 stycznia o godz. 12.00 i 15.00 odbędą się warsztaty „Między Wschodem a Krakowem”. Podczas zajęć sprawdzimy, jakie towary docierały ze Wschodu do średniowiecznego Krakowa. Zobaczymy m.in. wyjątkową zawieszkę z monety bizantyńskiej, jedwabną sakiewkę czy wity pierścień, typowy dla kultury wschodnich Słowian.

73. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – koncert kolęd

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w sobotę, 27 stycznia o godzinie 19.00 w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Tym razem spotkamy się w kościele Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej 15a. Będzie to idealne zwieńczenie okresu świątecznego, a zarazem okazja do spotkania się w nowym roku. Wstęp wolny.

Wokół Szopki – gra terenowa

W sobotę, 27 stycznia w godzinach 12.00–15.00 odbędzie się gra miejska Wokół Szopki. Oglądanie emanującego zimową energią miasta, aktywne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz pokazywanie gościom i turystom odświętnie przystrojonego Krakowa to popularne zwyczaje, które sprzyjają byciu razem. Dlatego, w ramach projektu „Wokół Szopki – spacerem po Krakowie” KBF przygotowało grę miejską – właśnie w formie spaceru, który w interaktywny sposób poprowadzi uczestników śladami szopek wystawionych w przestrzeni miejskiej! Na trasie można będzie napotkać szereg zagadek i zadań, a znajomość krakowskich tradycji na pewno pomoże się z nimi zmierzyć. Bilety w cenie 15 zł od grupy (grupa może liczyć max 5 osób) do kupienia na stronie kbfbilety.krakow.pl od 22 stycznia.

Niedziele w Teatrze KTO są dla dzieci

28 stycznia, o godz. 12.00 najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć spektakl „Trzy Świnki” Teatru Nemno z Rzeszowa. Spektakl dla dzieci w wieku 3–7 lat. Czas trwania: 45 minut. O godz. 13.15 wszystkie dzieci zostaną zaproszone na warsztaty twórcze do spektaklu „Trzy Świnki”. Poprowadzą je edukatorki Agnieszka Gola i Lidia Baściuk.

„Witajcie w naszej bajce…” w krakowskim zoo

Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa Grupy Twórczej Effki. Malarki z różnych stron Polski: Sylwia Wenska, Agnieszka Sroka, Irena Podolak, Iwona Skupińska i Nadia Siemek specjalnie dla krakowskiego zoo przygotowały ponad 30 prac dedykowanych egzotycznym zwierzętom. Tytuł wystawy został zaczerpnięty z popularnego utworu Akademii Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce…”. Baśniową wystawę, przygotowano w dwóch pawilonach: w żyrafiarni i w hipopotamiarni.

Wawel Truck odwiedzi Kraków

Wraz z nadejściem nowego roku Wawel Truck – interaktywna ciężarówka pełna słodyczy i dobrej zabawy ponownie ruszyła w trasę po Polsce. Podczas zimowej trasy w styczniu i lutym pojazd zatrzyma się w kilkunastu miejscach. Już w najbliższą niedzielę 28 stycznia pojawi się w Krakowie. Wizyta w magicznym wnętrzu Wawel Trucka to przygoda pełna wrażeń! Każde dziecko może spróbować swoich sił w animowanych grach zręcznościowych. Dzięki specjalnym okularom VR najmłodsi mogą przeżyć niezapomnianą przejażdżkę wirtualnym rollercoasterem po fabryce czekolady, gdzie poznają największe tajniki jej produkcji. 28 stycznia interaktywny pojazd Wawel zapewni najmłodszym niezwykłe atrakcje i będzie stacjonował w Krakowie na Zimowej Arenie przy ul. Stanisława Lema 7 w godz. 12.00–18.00.

Biegaj w Krakowie – trening wyjazdowy w Lasku Wolskim

Już w najbliższą sobotę, 27 stycznia o godz. 9.00 zapraszamy na kolejny trening biegowy dla dorosłych, organizowany w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”. Będzie to tzw. trening wyjazdowy – tym razem w Lasku Wolskim.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy