Reklama

Kraków

Weekend w Krakowie 13-14.01 – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 13.01.2024
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Share
Udostępnij

W ten weekend Kraków staje się miejscem, gdzie spotykają się światy teatru i muzyki ludowej. Oto nasze zaproszenie do magicznego weekendu pełnego sztuki i tradycji w Krakowie!

Zima trwa w najlepsze. Odkryj radość jazdy na sankach, spróbuj swoich sił w curlingu lub po prostu ciesz się jazdą na lodowisku w malowniczym Krakowie!


Doroczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta

Już dziś, 13 stycznia, Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na doroczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta. W programie znajdą się pieśni i tańce różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe. Wystąpią wszystkie grupy działające w zespole: reprezentacyjna, młodzieżowa, dziecięca oraz kapela ludowa.

Wspólne świętowanie urodzin Stanisława Wyspiańskiego w Rydlówce

Do wspólnego świętowania urodzin Stanisława Wyspiańskiego zaprasza Rydlówka – oddział Muzeum Krakowa mieszczący się w zabytkowym dworku, w którym w 1900 roku odbyło się wesele poety Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny. W programie zwiedzanie wystawy Rydlówce, które rozpocznie się dziś o godz. 14.00. O godz. 17.00 wystąpi Namena Lala – artystka tworząca muzykę w gatunku experimental indie trip. Podczas koncertu zaprezentuje nowy utwór inspirowany poezją Wyspiańskiego. W programie świętowania też wykład o twórczości i procesie twórczym artysty, który wygłosi dr hab. Mateusz Antoniuk – literaturoznawca, pracownik Katedry Historii Literatury Polskiej XX wieku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel i kierownik Pracowni Badań nad Procesem Twórczym.

Teatralny Instytut Młodych zaprasza na „Tajemnicę Góry”

Kolejną premierą Teatralnego Instytutu Młodych jest pełen akcji i humoru familijny dreszczowiec w stylu retro, który trzyma w napięciu, skłania do refleksji a w niejednym widzu wzbudzi nostalgiczne westchnienie. TIM zaprasza do wspólnego odkrywania „Tajemnicy Góry” w reż. Łukasza Zaleskiego już dziś, 13 stycznia.

Boski początek roku w Łaźni Nowej

13 i 14 stycznia Łaźnia Nowa przypomni reżyserski debiut Tomasza Fryzła, czyli spektakl „Bezpieczne miejsce”, który wywołał niemałe poruszenie podczas 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia. Widzowie i krytycy podkreślali niezwykłą szczerość i intymność rozmowy prowadzonej z nami przez dwójkę młodych bohaterów, granych przez Kingę Bobkowską i Adama Borysowicza. Niezwykle inteligentnie i ascetycznie napisany tekst autorstwa Piotra Fronia w interpretacji młodych aktorów zamienia się w poezję. I zabiera nas w… bezpieczne miejsce.

Spektakl dla Najnajów w forcie Borek

W co może zamienić się zwykła rękawiczka i jak wielką frajdę może sprawić „zawijanie w naleśnika”? Odpowiedzi na te pytania dostarczy spektakl dla dzieci „Witajki i papatki”, w wykonaniu Teatru Chrząszcz w Trzcinie. Będzie można go obejrzeć w sobotę, 13 stycznia, o godz. 10.00 w forcie Borek – filii Centrum Kultury Podgórza, zlokalizowanej przy ul. Fortecznej 146. Bilety rodzinne (dla dziecka z opiekunem) można kupić online lub osobiście, w biurze fortu Borek.

Noworoczne aktywności w Dworku Białoprądnickim

W nowym roku Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na dwa koncerty – pierwszy z nich odbędzie się już w sobotę, 13 stycznia, o godz. 19.00, a na scenie zobaczymy Młodzieżową Orkiestrę Kameralną Fresco Sonare pod dyrekcją i batutą prof. dr hab. Moniki Bachowskiej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy