Kraków

Technologia w obronności – startuj w EUDIS Hackathon

Źródło: Krakowski Park Technologiczny
Dodano: 28.05.2024
Krakowski Park Technologiczny
Krakowski Park Technologiczny
Share
Udostępnij

Trzy dni prawdziwej burzy mózgów i szansa na stworzenie unikatowego rozwiązania w oparciu o technologie podwójnego zastosowania. Tak w skrócie wygląda EUDIS Hackathon, który odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 r. w Krakowskim Parku Technologicznym. Podczas wydarzenia uczestnicy będą poszukiwać najbardziej wartościowych pomysłów rozwiązania wyzwań stojących przed sektorem obronnym.

EUDIS Hackathon odbędzie się równolegle w sześciu europejskich krajach. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy do rejestracji na stronie https://new.ultrahack.org/hackathons/eudis-hackathon-2024-poland. Osoby zarejestrowane otrzymają pełne informacje i pomoc w tym, by przez 48 godzin efektywnie pracować nad pomysłem, który może stać się inspiracją do rozwiązania problemów i wyzwań stojących przed sektorem obronnym. Tematem hackathonu jest „Digital in Defence” rozbity na obszary: świadomość sytuacyjna, bezpieczeństwo cyfrowe, bezpieczeństwo infrastruktury podmorskiej.

To będzie świetna okazja dla osób i zespołów, które od dawna mają pomysły, ale jakoś brakuje czasu i energii żeby pomysły zamienić w produkty. To też bardzo dobra okazja na pierwszy krok, pierwsze spotkanie z ekspertami z branży obronnej. Jeśli jesteś pasjonatem technologii, który potrafi myśleć nieszablonowo i lubi rozwiązywać problemy, możesz wykorzystać swoje umiejętności podczas EUDIS Hackathon. Zadbamy o Ciebie, jeśli trzeba znajdziemy Ci zespół.

Bartosz Józefowski, pełnomocnik zarządu ds. technologii podwójnego zastosowania w Krakowskim Parku Technologicznym

Krakowski Park Technologiczny czeka na zgłoszenia do udziału w hackathonie do 19 maja 2024r. Rejestrować się powinny całe zespoły, składające się z 2-5 osób, lub też pojedyncze osoby, które stworzą zespół na miejscu. Co ważne – aby wziąć udział w hackathonie, nie trzeba być specjalistą od tematów związanych z obronnością! Szukamy ludzi, którzy potrafią rozwiązywać problemy i chcą spróbować swoich sił w pracy nad wyzwaniami stojącymi przed sektorem obronnym. 

EUDIS Hackathon to nie tylko szansa na wypracowanie ciekawego pomysłu biznesowego i rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do nawiązania trwałych relacji, czy spędzenia czasu w kreatywnym gronie. Zwycięskie zespoły powalczą o nagrody, których pula wynosi 20 000 zł, dostęp do programu mentoringowego, który pomoże w dalszym rozwoju rozwiązań, a najlepsi mogą liczyć na dalsze wsparcie europejskiej inicjatywy EUDIS.

Hackathon został objęty Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej, a sponsorem jest Polski Fundusz Rozwoju więc nasi uczestnicy mogą liczyć na poważne potraktowanie ich talentu i czasu, który poświęcą na hackathon. Jednocześnie zapewniamy, że to będzie bardzo przyjemnie spędzony długi weekend w gronie ludzi z pasją, który zaczniemy od wojskowej kuchni polowej.

Maria Zakrzewska, jedna z organizatorek EUDIS Hackathon

Rejestracja i więcej informacji: https://new.ultrahack.org/hackathons/eudis-hackathon-2024-poland

Grafiki i foto: Krakowski Park Technologiczny

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy