Reklama

Kraków

KrakJam 2024 powered by Rage Quit Games większy i w nowej lokalizacji

media.kpt.krakow.pl / SŁ
Dodano: 06.01.2024
Fot. media.kpt.krakow.pl
Fot. media.kpt.krakow.pl
Share
Udostępnij

KrakJam i tak był największym polskim stacjonarnym eventem organizowanym w ramach Global Game Jamu, ale edycja 2024 będzie jeszcze bardziej okazała. Pasjonaci zespołowego tworzenia gier spotkają się w dniach 26-28 stycznia w nowej lokalizacji – w KRK STATION, zabytkowym budynku dawnego Dworca Głównego w Krakowie. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży. 

Nawet trzysta osób stanie w szranki w zawodach game developerskich, na koniec których głosami społeczności wybrana zostanie najciekawsza gra stworzona w ciągu 48 godzin. Bilety można zakupić na stronie internetowej organizatora – Digital Dragons, zespołu Krakowskiego Parku Technologicznego specjalizującego się w działaniach na rzecz branży gier.

Będzie to już piętnasta edycja KrakJamu. Jest to impreza, która na stałe zapisała się nie tylko w krakowskim kalendarzu eventowym, ale także na światowej liście największych wydarzeń organizowanych w ramach Global Game Jamu, wyjątkowego weekendu, kiedy to pasjonaci gamedevu z całego świata jednoczą się we wspólnym dziele tworzenia gier na zadany temat. Edycja 2023 zgromadziła niemal 200 twórców, co dało KrakJamowi 15. miejsce wśród wszystkich organizowanych wtedy na całym świecie 778 eventów.

Tym razem ambicje organizatorów są jeszcze większe – w nowej lokalizacji zmieści się aż 300 osób, pomiędzy którymi krążyć będą służący poradami i wsparciem doświadczeni mentorzy.

Lokalizacja w KRK STATION (zabytkowym budynku Dworca Głównego w Krakowie) przy placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3 gwarantuje łatwy dostęp do transportu międzymiastowego i komunikacji miejskiej. Do dyspozycji uczestników oddane zostaną dwie przestronne sale, strefa chillout i oddzielna przestrzeń do odpoczynku i spania. Tuż obok znajduje się galeria handlowa, a w niej – liczne punkty gastronomiczne, apteki, sklepy.

Do zabawy można przystąpić w maksymalnie pięcioosobowych zespołach – zarówno uformowanych wcześniej, jak i budowanych już podczas imprezy.

Bez względu na to, czy zajmujecie się grafiką, muzyką, pisaniem czy programowaniem – miejsce i rola znajdzie się dla każdego, tworzenie gier to multidyscyplinarna dziedzina. Na KrakJamie możecie pojawić się już ze skompletowanym zespołem, ale też bez niego – przed rozpoczęciem jamowania pomożemy samotnym twórcom znaleźć partnerów lub dołączyć do istniejącego zespołu, w którym brakuje jakiejś specjalizacji. KrakJam 2024 powered by Rage Quit Games to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości. Te relacje często przekładają się na trwałe więzi, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej – mówi Paulina Pyzioł, koordynatorka KrakJamu 2024 powered by Rage Quit Games

Szczegółowe informacje na temat KrakJamu można znaleźć na fanpage’u na Facebooku. Sponsorem tytularnym tegorocznej edycji jest Rage Quit Games, a jej partnerem strategicznym, udostępniającym arenę zmagań – KRK STATION – studio Reality Games. Złotymi sponsorami są 11 bit studios, Played with Fire i THE PARASIGHT.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy