Reklama

Kraków

Jubileuszowy koncert kolęd zespołu Triplum

Źródło: krakow.pl
Dodano: 08.01.2024
Zdjęcie:  Zbyszek Łata / krakow.pl
Zdjęcie: Zbyszek Łata / krakow.pl
Share
Udostępnij

22 stycznia odbędzie się koncert kolęd, którym zespół Triplum świętuje 25 lat działalności. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele św. Marcina przy ul. Grodzkiej 58.

Zespół Triplum po raz pierwszy wystąpił w styczniu 1999 roku z programem Polskich kolęd Średniowiecza i Renesansu. Od tego czasu nieustannie koncertuje w kraju i za granicą, prezentując przede wszystkim polską literaturę wokalną różnych okresów historycznych. Zespół włączał się w akcje organizowane przez miasto Kraków, np. „Wyzwolona 1918”. Prowadzi też działalność edukacyjną podczas audycji szkolnych organizowanych przez Filharmonię Krakowską.

Repertuar koncertu zaplanowanego na 22 stycznia będzie nawiązywał do różnych epok, stylów i technik wykonawczych. Triplum zaprezentuje przekrojowy program złożony z polskich kolęd i pieśni z okresu średniowiecza, renesansu i baroku oraz tradycyjnych. Nie zabraknie utworów napisanych specjalnie dla zespołu oraz utworów z ciekawymi historiami.

Wystąpią: Łukasz Dulewicz – kontratenor, Szczepan Kosior – tenor, Piotr Piwko – tenor (gościnnie), Maciej Michalik – baryton, kier. Artystyczne, Mariusz Zarzycki – bas. Koncert poprowadzi znana krakowska artystka Lidia Jazgar.

Wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy