Reklama

Kraków

3-5 listopada – co będzie się działo w Krakowie?

krakow.pl / SŁ
Dodano: 03.11.2023
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Share
Udostępnij

W ten weekend w Krakowie odbędzie się szereg spotkań, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych, a to wszystko za sprawą rozpoczynającego się festiwalu „Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie”. A co jeszcze przed nami? Sprawdźcie!

Nówka Sztuka – czyli targi dla artystów i designerów

Nówka Sztuka – już 6. edycja targów artystów i designerów to wydarzenie skierowane do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy talentów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4 i 5 listopada w pałacu Sztuki. W tym roku ideą przewodnią jest świat, który nie jest wypełniony produktami z sieciówek. Na targach Nówka Sztuka organizatorzy w nieformalnej atmosferze zaprezentują kilkadziesiąt unikatowych nowoczesnych prac, których autorami są zarówno debiutanci, jak i uznani już twórcy, posługujący się różnymi technikami i stylami.

XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia

Krakowskie Forum Kultury i Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie zapraszają na XX edycję Międzynarodowego Festiwalu Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia. Koncerty odbywają się w krakowskich kościołach od 29 października do 9 listopada.

Kraków na srebrnym ekranie – wyjątkowy spacer po mieście

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w cyklu spacerów „Akademii Kraków” pod hasłem: „Kraków z kamerą, nie tylko kameralnie”. Będzie to niezwykła podróż po historii i dziedzictwie Krakowa, podczas której przewodnikami będą filmy i krakowskie kina.

Festiwal Bomba Megabitowa − o inteligencji

Inteligencja: sztuczna, ludzka, emocjonalna i inne jej oblicza − czy stoimy w obliczu cywilizacyjnej szansy czy kryzysu? Inteligencja jest motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu Bomba Megabitowa, który rozpoczął się w czwartek, 2 listopada w ICE Kraków.

Wystawy w Muzeum MOCAK

„Malarstwo – złote medium sztuki”, „Historia a Oskar Schindler”, „Wyspa” Krystiana Lupy, fotografie wykonane przez Agnieszkę Osiecką i ekspozycja poświęcona współczesnej sztuce litewskiej – to propozycje Muzeum Sztuki współczesnej w Krakowie MOCAK.

Nadchodzący weekend może przynieść opady. W związku z tym tylko jutro, 4 listopada, będą realizowane dodatkowe kursy linii 134 do zoo oraz linii LR0 do Ojcowa. Więcej informacji w komunikacie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy