Kraków

Strefa Płatnego Parkowania bez zmian

Źródło: krakow.pl
Dodano: 06.06.2024
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Share
Udostępnij

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Infrastruktury RMK przedstawiciele Zarządu Transportu Publicznego poinformowali, że nie ma planów poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania w najbliższym czasie. Na razie nie ma także możliwości, by weszły w życie nowe zasady opłat w SPP.

5 sierpnia miały wejść w życie nowe cenniki opłat za parkowanie dla mieszkańców i przyjezdnych. Miały wzrosnąć ceny tylko dla osób, które nie posiadają Karty Krakowskiej. Takie rozróżnienie cen miało być wprowadzone jedynie przy płatności mobilnej.

Jednak termin tych zmian zostanie przesunięty. Jest to spowodowane unieważnieniem przez wojewodę małopolskiego części uchwały, dotyczącej rozróżnienia w formie płatności i ograniczenia ich tylko do płatności mobilnych. Radni odwołali się od tej decyzji, a Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do ich argumentacji. Jednak wojewoda złożył skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wspomnianego wyroku, a rozstrzygnięcie w tej sprawie jeszcze nie zapadło. Nie wiadomo także, kiedy to nastąpi i czy będzie to w tym roku.

Co z poszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania?

Radni z Komisji Infrastruktury próbowali dowiedzieć się o planach poszerzenia SPP. Taka decyzja nie może zapaść w najbliższej przyszłości, gdyż problemem jest m.in. zakup nowych parkomatów, na które nie przewidziano funduszy w budżecie. W planach jest zakup używanych urządzeń z Warszawy – zapowiadał zastępca prezydenta Stanisław Kracik, który zwrócił również uwagę, że to niejedyny problem, który spowalnia proces poszerzenia SPP. Dodatkowym są także koszty związane z infrastrukturą (m.in. oznaczenie SPP).

Drukiem związanym ze zmianami w SPP radni mają zająć się na sesji 19 czerwca.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy