Kraków

Roboty w Prokocimiu – zmiany na ul. Wielickiej

Źródło: krakow.pl
Dodano: 22.04.2024
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Share
Udostępnij

22 kwietnia rozpoczęła się przebudowa fragmentu ulicy Wielickiej. Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Wlotowej do ul. Facimiech. Prace będą wiązać się ze sporymi zmianami w organizacji ruchu.

Prace obejmą m.in. przebudowę zatoki autobusowej, budowę nowego pasa ruchu, rozbudowę chodnika i ścieżki rowerowej, budowę kanału technologicznego, a także budowę kanalizacji deszczowej.

Przekazanie placu budowy nastąpiło dziś, 22 kwietnia. Podczas pierwszego etapu prac ul. Wielicka, na fragmencie od ul. Wlotowej do budynku nr 249 (początek pasa do prawoskrętu) została zawężona do dwóch pasów ruchu, pojawiło się ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przystanek „Wlotowa” 03 przeniesiony został w tymczasową lokalizację tj. przed skrzyżowaniem ul. Wielickiej z Wlotową.

W piątek, 26 kwietnia, od godz. 21.00, inwestor przystąpi do wykonania przewiertu pod jezdnią. Konieczne będzie dodatkowe wygrodzenie obszaru robót (na wysokości ogródków działkowych PKP Prokocim) – każdy z trzech pasów zostanie zwężony, a w rejonie prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace potrwają do niedzieli, 28 kwietnia, do godz. 5.00.

O kolejnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Prace realizowane będą przez dewelopera w ramach umowy z art. 16 ustawy o drogach publicznych. Roboty potrwają do końca wakacji.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy